Bizimle iletişim kur

Güvenlik

Elektronik sigara bu sefer ev yaktı

Tarih:

-

Ceplerde patlayan elektronik sigaralar şimdi de bir evin yanmasına yol açtı. Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde elektronik sigaranın ani patlaması sonrası çıkan yangın sonucunda ev harabeye döndü, evde 3 kişi bulunuyordu. İtfaiye evdekileri tahliye etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Denizli’de 4 katlı bir apartmanın 3’üncü katındaki yangında evdeki bir kullanıcının gece şarj olması için prize takılı bırakılan elektronik sigara patladı. Patlama sonrası oturma odasındaki camlar kırıldı, evde yangın çıktı. Komşuların haber vermesinin ardından olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Evdeki 3 kişiyi itfaiye aracıyla kurtaran yetkililer, daha sonra yangına müdahalede bulundu. Yangında evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Aile yakını olan birisi açıklama yaptı: “Aile, o sırada içeride uyuyormuş. O anda patlama olmuş ve her yer sarsılmış. Yangın çıkınca da balkona sığınmışlar. Sağ olsun itfaiye ekipleri, oradan tahliye ettiler. Tavsiyem elektronik sigarayı uzun süre kimse şarjda bırakmasın” ifadeleri yer aldı.

Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Ayhan yaman

    28 Aralık 2017 20:38 at 20:38

    Elektronik sigaralar sağlığa zararı yok diyorlardı sigaranın her türlüsü zararlı demekki

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik

Amerika istihbarat yekilileri: Huawei ve ZTE telefonları Çin hükümetinin dinlemesi altında!

Amerikan istihbarat birimleri yetkilileri, Huawei ve ZTE’nin Çin hükümetinin kontrolünde olan firmalar oldukları iddia ediyor.

Tarih:

-

Huawei ve ZTE’nin Çin hükümetinin kontrolünde olan firmalar oldukları, dolayısı ile Amerikan telekomünikasyon ağı içerisinde yer edinmemeleri gerektiği, zira Amerika aleyhine ajanlık faaliyetlerinde bulunma ihtimallerinin yüksek olduğu belirtildi.

Amerikan piyasasını fethetme planları yapan Huawei’nin işi zor oldukça. Bu hafta FBI, CIA ve NSA gibi istihbarat birimlerinden yarım düzine üst düzey yönetici bu hafta yaptıkları açıklamada, Huawei ve Huawei’nin ortak çalışma yürüttüğü bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE’nin casusluk faaliyetleri yürüttüklerine dair endişeleri tekrar gündeme getirdiler.

FBI yöneticisi Chris Wray Salı günü senatoya verdiği ifadede “Bizim değerlerimizi taşımayan yabancı hükümetlerin etkisi altında bulunan herhangi bir firma ya da birimin, telekomünikasyon ağlarımızda pozisyon kazanmalarına müsaade etmenin beraberinde getireceği risklerden ötürü derin endişe duyuyorum” demişti.

Huawei aynı zamanda Amerika’da mobil operatörü olmayan perakende satış mağazalarının sayısını ikiye katlama girişiminde de bulunmuş, fakat bu saldırgan tutumu firmayı daha da zora sokmuştu Zira firmanın öncü modeli Mate 10 ile ilgili sahte müşteri değerlendirmeleri Best Buy’ın web sitesinde açığa çıkmıştı.

Okumak için tıkla

Güvenlik

Türk Hacker Grubu Cyber-Warrior Yine Myannmar Sitelerini Hackledi

Tarih:

-

Sık sık yaptıkları siber saldırılar ile gündeme gelen Cyber-Warrior TIM Akıncılar Arakan’da müslümanlara katliam ve zulüm yapan Myanmar Hükumetini hedef aldı.

HÜKÜMET SİTESİNİ HACKLEDİLER

Cyber-Warrior TIM Akıncılar grubu, yaptığı siber saldırılarla, aralarında Myanmar Hükümeti sitesi, Myanmar Ekonomi Bakanlığı, Myanmar Ticaret Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu bir çok siteyi hackledi.

“ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM”

Grup, Myanmar Hükümeti sitesine yazdıkları mesajda Türkçe ve İngilizce olarak; “Zalimler için yaşasın Cehennem” mesajını bıraktı.

“SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

Cyber-Warrior TIM Akıncılar adlı grubun yaptığı açıklamada da “AKINCILAR olarak Myanmar’da Müslüman Kardeşlerimize Yapılan Zulüm’e Sessiz Kalmadık Kalmayacağız. Zülmun başladığı günden beri durmadık. Bu ümmete bu millete saldıran herkese Cyber-Warrior TIM AKINCILAR interneti, sanal alemi her zaman dar edecektir! Myanmar Hükümeti sitesi, Myanmar Ticaret Bakanlığı Sitesi Milli Eğitim sitesi, ile beraber bir çok devlet sitesine AKINCILAR mührünü bastık ve birçok veriyi ele geçirdik. Çalışmalarımız devam etmektedir ve ilerleyen zaman da bunların devamı gelecektir.” denildi.

Okumak için tıkla

Güvenlik

FBI Direktörü: Kameranızı Bantla Kapatın!

Tarih:

-

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in Instagram’a attığı bir fotoğrafta dikkat çeken şeylerden birisi kamerasını bantla kapatmış olmasıydı. Sosyal medyada dalga konusu olsada Zuckerberg, kamerasını bantla kapatmakla çok iyi yapmış olabilir. Çünkü FBI Direktörü James Comey’de aynı fikirde.

Mark Zuckerberg'in bilgisayarının kamera ve mikrofon çıkışlarını bantla kapattığını doğrulayan fotoğrafı

Mark Zuckerberg’in bilgisayarının kamera ve mikrofon çıkışlarını bantla kapattığını doğrulayan fotoğrafı

Kişisel verileri korumak amacıyla bilgisayar korsanlarının etrafı adeta izleyip, bazı bilgiler ele geçirme ihtimali ortaya çıkabileceğinden kameranızı ve mümkünse mikrofonunuzu bantla veya başka birşey ile kapatmaya çalışın.

Sadece Mark Zuckerberg ve FBI direktörü James Comey’e itinaden değilde genel olarak bunu düşündüğümüzde mantıklı bir hareket. Sadece bu yeterli mi? Tabi ki de değil. Ancak bu alınacak önlemlerden sadece bir kaçı. 

FBI direktörü James Comey

FBI direktörü James Comey

FBI direktörü Comey, katıldığı bir konferansta buna ilişkin: “Bu açıklamamla ilgili alay dolu mesajlar aldım ve alay edenleri de kınıyorum. İnsanlar arabalarının ve evlerinin kapılarını kilitlerler, bir alarm sistemi kullanabilirler. Bunları ben de yapıyorum.” açıklamasını yaptı.

James Comey, aynı önlemlerin FBI büroları içerisinde de kullanıldığını öne sürerek, bu güvenlik öneminin 2008 yılında 1.8 milyon Yahoo kullanıcısının kameralardan çekilen görüntülerin hükümet sunucusuna gönderildiğini vurgularak böyle bir şeyin yapılmasının son derece mantıklı olduğunu doğruluyor.

Okumak için tıkla
Reklam

Haber

Güvenlik5 gün önce

Amerika istihbarat yekilileri: Huawei ve ZTE telefonları Çin hükümetinin dinlemesi altında!

Amerikan istihbarat birimleri yetkilileri, Huawei ve ZTE'nin Çin hükümetinin kontrolünde olan firmalar oldukları iddia ediyor.

Haber6 gün önce

Continental’den sonra bir şirket daha Türkiye’yi haritadan sildi!

Continental'in ardından bir şirket daha Türkiye'yi haritadan sildi.

Haber1 hafta önce

General Mobile 8 GM8 Fiyatı, Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile GM8 fiyatıyla ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcı yorumları telefon hakkında bir çok kişinin görüşü iyi yönde. General Mobile...

Haber2 hafta önce

E-Devlet çöktü mü? E-Devlet soyağacı çıkarma kilitlendi!

Soyağacı çıkarma hizmet sayfası kilitlendi. E-devlet çöktü mü?

Haber2 hafta önce

Güvenli İnternet Günü’nüz kutlu olsun! Güvenli İnternet Günü nedir?

Güvenli İnternet Günü'nüz kutlu olsun! Güvenli İnternet Günü farklı etkinlikler ile BTK'da kutlanıyor. Peki Güvenli İnternet Günü nedir?

Haber2 hafta önce

iOS 11.3 WiFi sorunu ortaya çıktı! Nasıl çözülür?

iOS 11.3 versiyonunda Wi-Fi sorunu baş gösterdi. Sorun nasıl çözülür? Nedeni ne?

Haber1 ay önce

LG V30 Plus Türkiye Fiyatı Belli Oldu! Çıkış Tarihi ve Özellikleri

LG, yeni cihazlarından olan V30 Plus modelini satışa çıkartıyor. Satışı ne zaman başlıyor? LG V30 Plus Türkiye fiyatı ne kadar? LG...

Haber1 ay önce

Instagram Direct Message güncellemesi geldi: Son görülme ve daha fazlası!

Sosyal ağ Instagram için yeni özellikler geldi. Direct Message tarafına gelen özellikle birlikte karşı tarafın aktif olduğunu ve kaç dakika...

Haber2 ay önce

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp Web neden çalışmıyor? 01.01.2018

WhatsApp, an itibariyle Web ve Mobil uygulama sürümlerinde erişiöm sıkıntısı yaşanıyor! WhatsApp çöktü mü?

Haber2 ay önce

Kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği!

Diyarbakır'da birçok ev ve işyerinde kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapıldığı tespit edildi.

İlgi Görenler