PAYLAŞ

Oyun adını duyduğunuz yada duymadığınız Easy Tech oyun studyosundan geliyor tarih sever meraklı veya bu tür oyunlara ilgisi olan okurlarımıza yararlı bir yazı olucaktır umarım.
Oyun menüsünde yer alanlar hakkında kısaca bahsetmek gerekirse;

Campaign (Senaryo Modu): Oyunumuzun senaryo modu. Birazdan daha detaylı olarak açıklayacağımız bu bölümde belli görevleri belli sürelerde tamamlamanız gerekiyor. Eğer erken bitirirseniz çeşitli ödüller kazanabiliyorsunuz.

Conquest (Fetih Modu): Oyunumuzun fetih modunda çeşitli zaman dilimlerinde Avrupa ve ya Amerika’da seçtiğimiz herhangi bir ülke ile düşmanlarımıza karşı savaşıyoruz. Oyunda Osmanlı İmparatorluğunun olması oyunun Conquest kısmını daha cazip yapmıyor değil , ayrıca bu kısımda zaman sınırlaması yoktur .

Tutorials (Alıştırmalar ve Eğitim Modu): Oyuna yeni başlayanlar için hazırlanmış bir eğitim merkezi diyebiliriz. Bu modun amacı, sizlere oyunu oynamanızı sağlayacak gerekli bilgiyi vermek ve çeşitli alanlarda öneriler vererek stratejiniz hakkında size eğitim vermek.

Headquarter (General Seçim ve Alım Merkezi): Oyunda generallere sahipsiniz. Çoğu da tarihten tanıdığınız liderler; Napoleon, Murad veya 3.Selim gibi. Bu generalleri satın alabiliyorsunuz (para veya madalya) kiralayabiliyorsunuz. Bu bölümden bu tür işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Generalin yetenekleri arttıkça oyun sizden daha çok madalya istiyor.

Options (Oyun Ayarları Kısmı): Klasik ayarlar kısmı. Ses, titreşim ve oyun hızını kontrol edebiliyorsunuz. Zaten burayı bilmeyen arkadaş yoktur heralde 

Campaing (Görev Modu):

Bu resim senaryo yani “Campaing” bölümünü seçtiğinizde açılıyor ve sadece 2 adet senaryo açık bulunuyor .

Conquest (Fetih) Modu:

Adından da anlaşılacağı üzere bu bizim antrenman sahamız, herhangi bir görev yapmaksızın  kafamıza göre dünyanın kalanıyla savaşınız. Tabi kendi müttefikleriniz de var. Mesela zaman  dilimlerine göre değişmek üzere, Osmanlı İmparatorluğu’nu seçerseniz Napoleon’un Fransa’sının yanında savaşıyorsunuz. Çoğu afrika beyliği de size yardımda bulunuyor. Tabi Mısır hariç, tarih okuyanlar bilirler; Mısır ve Kavalalı Mehmet Paşa’ya karşı kendi savaşınızı vermelisiniz.

Her neyse, fetih modu da sizlere tıpkı senaryo modu gibi çeşitli bölümlerde savaşma imkanı sağlıyor. Bu bölümler çeşitli zaman dilimlerinde Avrupa ve Amerika’da savaşmanızı sağlıyor ve belirlediğiniz fetih modunun geçtiği zamana göre savaştığınız Avrupa ve Amerika haritalarını düzenliyor. Mesela, bir zamanda Prusya tüm Alman topraklarına hakimken bir  başkasında kurulan bir çok Alman devletçiğiyle baş etmeniz ve onları saf dışı etmeniz bekleniyor.  Turlar arasında beklediğiniz süre biraz uzun gelebilir. Bunun için önerim, oyunun hızını ayarlardan  arttırmanız ve ya oyuna devam ederken sağ alttaki ilerlet butonuna basmanız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here