PAYLAŞ

Amiral gemisi Samsung Galaxy Note 5 ‘den sonra Note 6 değilde Note 7’yi duyuran ve Note 7 ismini tecil ettiren Samsung, S7 ve S7 Edge’den daha güçlü bir amiral gemisi çıkarmaya hazırlanıyor. 2 Ağustos’ta tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note 7 hakkında merak ettikleriniz haberimizde!

samsung-galaxy-note-7 özellikleri-ve-fiyatı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge‘den sonraki amiral gemisi modelimiz olan Samsung Galaxy Note 7, tasarımı ve performansı ile çok konuşulan bir model oldu. Birçok bilgisi yayınlansa da gerçeği tanıtılmadan tam bir şey söylemek tabi ki mümkün değil. Ancak bazı yabancı kaynaklı teknoloji bloglarında bir çok bilgi ve resmin sızıntıları mevcut.

Bizde bu yazımız da mevcut sızıntıları baz alarak Samsung Galaxy Note 7‘nin teknik özelliklerini ve fiyatını bir araya getirdik.

Samsung Galaxy Note 7 fiyatı
Samsung Galaxy Note 7’ye ait birçok fiyat tahminleri ve sızıntılar mevcut. Bilindiği üzere Galaxy Note 5 Türkiye’de 2700 TL’den, Samsung Galaxy S7 ise ülkemizde 3199 TL gibi bir fiyattan satışa sunuldu. Fransa kaynaklı bir web sitesinden alınan habere göre Galaxy Note 7, 849 dolarlık bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Bu da ülkemizde yaklaşık 3500-3600 TL gibi bir fiyattan satışa sunulabilir.

note-7-entertusunet

Samsung Galaxy Note 7 özellikleri
Samsung’un 2 Ağustos‘ta tanıtması beklenen Galaxy Note 7 modelinin özelliklerine bir göz gezdirecek olursak 5.8 inçlik bir ekran Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED Plus kaliteli bir ekran bizleri bekliyor.

Bunun yanında performans olarak Qualcomm Snapdragon 823 seçilmiş ve Exynos’a göre daha yüksek performanslı bir işlemci olmasının yanı sıra Snapdragon 820’ye göre daha yüksek bir işlemci frekansı sağlayacak. Samsung genelde amiral gemisi telefonlarında RAM konusunda cimrilik göstermiyor. Samsung’unda Galaxy Note 7 modelinde de 6 GB RAM kullanacağı bir çok kaynakta mevcut.

note-7-entertusu-net-2

Galaxy Note 7’yi 32 GB, 64 GB ve 128 GB depolama alanı seçenekleriyle sunan Samsung’un microSD seçeneği de tekrardan Galaxy Note 7’de geri dönecek.  Kasa ebatları 153.5mm x 73.9mm x 7.9mm olması beklenen Galaxy Note 7’nin Galaxy Note 5’e göre 0.3 mm bir farkla daha kalın olması bekleniyor.

Telefonda 4.000 mAh pil olacak olması Samsung’un pil konusuna daha çok önem verdiğini gösteriyor. Daha uzun ömürlü pile sahip olması beklenen Samsung Galaxy Note 7 modeli, suya dayanıklı olacağı iddiasını IP68 sertifikası ile doğruluyor. S7’den pek fazla farkı olmayacağı söylenen Note 7, Dual pixel teknolojisi ile f/1.7 lensi ile 12 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alacağı söylenen Note 7’nin kamerasal donanımını bunlar oluşturacak. Tabi ki ayrıca S Pen‘in de nasıl olacağı gizliliğini korumakta. Ayrıca telefonun USB Type-C girişine sahip olacağı bilgisine de yer vermeyi unutmayalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here