PAYLAŞ

Sony’nin amiral gemisi olan Xperia Z5 ve ayrıca Z3 Plus’a sistem güncellemesi geldi. Yabancı bir Xperia bloğunda verilen habere göre Sony’nin Xperia Z serisinin son ürünü Z5 için Android 6.0.1 güncellemesi dağıtıldı. Detaylar haberimizde…

xperia_z5_z3plus_guncelleme_entertusunet

Yeni güncelleme alan Sony Xperia Z5 ve Z3 Plus‘ta güncelleme ile gelen bazı Bluetooth sorunları giderildi. Bazı sistemsel kaynaklı sorunlarda 32.2.A.0.253 yapı numarası ile gelen güncelleme ile birlikte gelmiş bulunmakta. Güncellemenin boyutu hakkında henüz bir bilgiye ulaşılamadı. Bununla birlikte güncelleme hangi ülkelere ne zaman dağıtılacak bilinmiyor.

Sony Xperia Z serisine son verdi ancak hala belli başlı amiral gemisi modellerine de güncelleme desteği hala sürüyor. Modellerin ikisinde de bazı hatalar olduğu söylentileri kullanıcılar arasında mevcuttu. Bu güncelleme ile Xperia Z5 ve Xperia Z3 Plus’taki hatalar giderildi. Ayrıca Bluetooth‘daki hataların giderilmesi ile birlikte yeni performans güncellemeleri de mevcut.

z3plus_ve_z5_modellerine_guncelleme_ss_entertusunet

Sony akıllı telefonlarda pil tüketimini azaltan bir mod olan Stamina modu, Android 4 ve daha yüksek işletim sistemli Sony telefonlarda olan bir yazılımsal özellik. Nisan ayı gibi Sony Xperia Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium modellerine birkaç hafta önce de bir güncelleştirme getirilmiş ve Stamina Modu da geri gelmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here