PAYLAŞ

Windows 10, Temmuz 2015’te tüm orijinal Windows sürümlerinde güncelleme ile ücretsiz olarak sunulan bir işletim sistemi. Bir çok kullanıcı Windows 10 yüklerken “Bir şey oldu” hatası ile karşılaşmakta. Peki bu sorunun çözümü nedir? Detaylar makalemizde…

windows10_entertusu_net

CD veya USB üzerinden değil de direkt olarak Mediatool ile yükleme yapan kullanıcılarda çokça rastlanılan bir hata olmakla beraber bir çok kullanıcının karşısına çıkmaktadır. Bu hatanın çözümü aslında çok basittir. Aşağıdaki maddeleri sırasıyla yaparsanız sorununuz çözülmüş olacaktır.

Windows 10 yüklerken “Bir şey oldu” hatasını aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygularsanız çözebilirsiniz:

Bu hata Yerel Disk C’deki $Windows.~BT klasörü yüzünden oluşmaktadır. $Windows.~BT klasörü silindiğinde bu hata çözülmektedir.

  • İlk olarak Denetim Masası‘na giriyoruz. Ardından sırayla şu ayarlara giriyoruz: Görünüm ve Kişiselleştirme > Klasör Seçenekleri > Yukarıdaki sekmelerden Görünüm > Gelişmiş ayarlar > Gizli dosya ve klasörler > Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğine tıklıyoruz ve Tamam diyoruz.
  • Sonrasında ise Bilgisayarım‘dan Yerel Disk C‘ye girip oradaki $Windows.~BT klasörünü siliyoruz.
  • Ardından Bilgisayarı yeniden başlatıp, Windows 10 Kurulum dosyasını çalıştırıyoruz. Artık böyle bir hata ile karşılaşmayacaksınız.

Herhangi bir sorununuzda yorumlardan veya entertusu.net/forum adresine kayıt olup bize sorunlarınızı iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here