PAYLAŞ

29 Temmuz 2016’da Windows 10 için ücretsiz yükseltmeler ücretli olacak. 1 yıl ücretsiz yükseltme sunulacağını söyleyen Microsoft’un bu sözü 3 sonra sona eriyor! İşte Windows’unuzu Windows 10’a yükseltmeniz için geçerli 5 nedeni sizlere sıraladık!

1- Stabillik

Windows 10, diğer Windows sürümlerine nazaran daha az RAM tüketiyor. Bilgisayarınızı sıkmadan işlemleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca CPU’da fazla kullanılmıyor. Bazı Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları, Windows 10’a geçtikten bilgisayarlarının biraz daha rahatladığını iddia ediyor. Bu iddia tarafımızca denendi ve onaylandı. İnanın Windows 10 daha stabil!

microsoft-edge-entertusu_net_549859_640x360

2- Microsoft Edge ile daha az RAM tüketimi

Google Chrome, bilindiği üzere tarayıcılar arasında en fazla RAM tüketen web tarayıcısı. Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge, RAM konusunda fazla cimri. Chrome gibi Firefox, Opera ve Safari gibi web tarayıcıları da fazla RAM kullanan web tarayıcıları arasında. Ayrıca Edge, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde az pil tüketiyor ve şarjı uzun süre gidiyor. Microsoft, bunu kanıtlayan bir video yayınlamıştı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

3- Sürekli güncelleme desteği

Windows 10, sürekli güncelleme desteği ile en küçük hatada bile güncelleme alacak. Sistemin zaman zaman performans güncellemeleri de alacak olması Windows 10’a yükseltmeniz için geçerli bir sebep. Ayrıca Microsoft, bu yıl içinde 10. yılı şerefine özel bir güncelleme ile gelecek. Güncelleme paketinin içinde neler yer alacağı henüz belli değil.

w_update_10_entertusu_net_55625626

4- Program ve oyun desteği

İlk başlarda biraz sendelese de, Windows 10’a yüklenen program ve oyunlar uyumluluk sorunu yaşanmadan açılabiliyor. Bazı yazılımlar ise kendinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle uyumluluk sorunu yaşayabiliyor. Bunu gidermek için uygulama özelliklerinden uyumluluğu Windows 7 veya 8 yaparak giderebilirsiniz.

hava_durumu_metro_entertusu_net_549894

5- Metro uygulamalarının küçük pencere üzerinden açılabilmesi

Windows 8’den tanışık olduğumuz mobil cihazlardaki uygulamalar gibi Mağaza üzerinden Facebook, Twitter ve mobil oyunlar gibi uygulamalar indirilebiliyor. Bunu Windows 8 ve  8.1’de tam ekran olarak yapabiliyorduk. Ancak Windows 10 ile ister tam ekran ister de küçük pencere yapıp kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamadan çıkmakta oldukça kolay. Normal bir pencereymiş gibi kırmızı çarpıdan çıkış yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here