PAYLAŞ

Nexus cihazlara ve Android One kapsamındaki telefonlara ilk olarak gelecek olan işletim sistemi Android 7.0 Nougat’ın özelliklerini sizler için derledik.

Android 7.0 Nougat işletim sistemi yeni tanıtılacak olan telefonlarda öne çıkıyor. General Mobile 4G ve GM5 Plus modelleri, Android 7.0′ Nougat güncellemesini ilk alacak telefonlar arasında yer alıyor. Google’ın tümüyle desteklediği telefonlar hariç (Nexus, Android One) güncellemeyi alacak ilk telefon LG V20 olacak. Şimdi ise Android 7.0 Nougat’ın özelliklerine bakalım:

1-Çoklu pencere
Aynı ekranda iki uygulama çalıştırabilme özelliği olarakta bilinmekte. Android 7.0 Nougat ile birlikte gelen bu özellikle iki uygulamayı bir ekranda açabilirsiniz. Bir tarafta Tarayıcı uygulamasını kullanırken aynı ekranda WhatsApp kullanabilirsiniz.

android-coklu-pencere_557002

2-Bildirim merkezinden cevap verebilme
Zaten bazı markaların kendilerine göre düzenledikleri işletim sistemlerinde varolan bu özellik, tüm Android 7.0 Nougat sistem güncellemesi alan cihazlarda kullanılabilir olacak. LG’nin Optimus serilerinde yaygın olarak kullanılan bu özellik şimdi tüm Android cihazlarda olacak.

3-Detaylı Ayarlar uygulaması
Yenilenen Ayarlar, artık daha detaylı bir şekilde ve daha az hareketle işlem yapılabilmesine imkan sağlıyor. Daha rahat bir şekilde istediğiniz ayar bölümünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

4- Gece modu
Gece modu ile ekranınız daha az yorulacak ve gece telefona bakarken gözleriniz yorulmayacak. Ayrıca telefonunuzu gece moduna alarakta şarjının uzun gitmesini sağlayabilirsiniz. Gece moduyla telefonunuzun ekran parlaklığı en düşüğün biraz daha altında olacak ve gece rahat görebileceğiniz derece de olacak. Ayrıca çoğu yer siyahımsı bir renk alacak. Böylelikle hem gözünüz yorulmayacak hemde şarjınızın ömrü uzun olacak.

Diğer standart özellikler:

  • Yenilenen bildirim merkezi
  • Yeni bildirimleri kolay yönetebilme
  • Yeni bildirim merkezi artık iki sekmeli yapıda. İstediğiniz ikonu ekleyerek, daha fazla özelliğe hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • Bildirimlerin ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceğiz.
  • Bildirimdeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği eklendi.
  • Batarya grafiği yenilendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here