PAYLAŞ

Sony, PlayStaton 4 modeline 4.0 güncellemesi ile büyük arayüz güncellemesi geliyor. Artık oyuna ara vermeden bazı ayarları değiştirebileceksiniz. Nasıl mı? Güncelleme hakkında detaylar haberimizde.

Sony, PlayStation 4 için yayınlayacak olduğu 4.0 güncellemesini duyurdu. Güncelleme yarın Beta olarak sunulacak. Güncelleme ile gelecek yeni özellikler, kullanıcıların hoşuna gidecek.

Arayüz (UI) Güncellemesi Güncellemesi

PlayStation 4 kullanıcıları için en çok ilgi görecek güncellemelerden birisi de arayüz güncellemesi. Bu güncelleme ile arayüz daha da sadeleşti. Anlık bildirimler düzenlendi, yeni sistem arka planları ve ayar ikonları yenilendi. PlayStation 4 kullanıcıları, bu güncellemeyi çok sevecek.

Paylaşma Menüsü Güncellemesi

Bu güncelleme ile aynı Hızlı Menü gibi artık ekranı tümüyle kapatmayacak. Share Menu olarak gelecek olan yeni güncellemenin içeriğinde ayrıca ekran görüntülerinizi ve diğer bir çok şeyinizi Paylaşma Menüsü ile yapabileceksiniz. Ayrıca Twitter için koyabileceğiniz video süresi sınırının 10 saniyeden 140 saniyeye çıkarıldığı belirtiliyor. Bunu da böyle belirtelim.

Hızlı Menü Güncellemesi

Quick Menu diye anılan Hızlı Menü, 4.0 güncellemesi ile Dualshock 4‘te bulunan PS tuşu ile Hızlı Menüye rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bununla birlikte Quick Menu, daha da kullanışlı bir hale geliyor. Bu menüye oynadığınız oyunu kesmeden veya arka plana almadan, ekranın bir kısmını kaplayacak şekilde ulaşabiliyoruz. Bu da PlayStation 4’teki oyun zevkini daha da üstlere taşıyor.

Aynı zaman da bu menüye bir takım kişiselleştirilebilir kısayollar ekleyerek PlayStation 4‘nüzü daha da kullanışlı hale getirebiliyorsunuz.

Klasör ve Kütüphane Yönetimi Güncellemesi

Güncellemenin kapsadığı Klasör ve Kütüphaneler Yönetimi güncellemesi ile birlikte yeni “Satın Alınan İçerikler” adında bir bölümümüz var ve artık kütüphanenizdeki içerikleri istediğiniz gibi yönetebilme özelliği eklenmiş durumda.

Kullanıcı Profili Güncellemesi

4.0 güncellemesi ile birlikte kullanıcı profili yeni özelliklere sahip oluyor. Kupa ilerlemelerini diğer kullanıcılarla karşılaştırabilir ve profilinize istediğiniz bir görseli yerleştirebilirsiniz. Bu güncellemeyle birlikte Sony, PlayStation 4’ü daha kişiselleştirilebilir hale getirmeye ve kullanıcı dostu yapmaya çalışıyor.

Sony, PlayStation 4 için 4.0 güncellemesi ile kullanıcılarına PlayStation 4’ü daha kolay ve geliştirilebilir hale getiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here