PAYLAŞ

Pana Film’in ve Kurtlar Vadisi Pusu’nun resmi Facebook hesabından duyurulan Kurtlar Vadisi Darbe filminin tesciline Türk Patent Enstitüsü tarafından ret kararı alındı.

Yıllardır izlenen Kurtlar Vadisi Pusu’nun yapımcısı Pana Film, Facebook hesabından yaptığı açıklamaya göre Kurtlar Vadisi Darbe adlı darbe girişimini anlatan bir film çekeceklerini duyurmuştu. Bizim yayımladığımız bir haberde de Kurtlar Vadisi Darbe adlı filmin, darbe gecesinden aylar önce TPE’ye başvurduğu söz konusu olmuştu.
Ancak Milliyet köşe yazarı Ali Eyuboğlu, “Pana Film darbenin geleceğini önceden biliyor muydu?” başlıklı köşe yazısından sonra Türk Patent Enstitüsü (TPE) başkanı, Milliyet yazarına şöyle bir açıklama yaptı:

“Ali bey, yazmış olduğunuz yazıyı okudum. Bu konu hakkında sizinle detaylı konuşmak isterim. Kurtlar Vadisi Darbe için yapılan patent başvurusu dün tarafımızca reddedildi. Yazınızda kullandığınız patent başvurusu 24 Mayıs tarihinde kullanılan bir belge. 15 Temmuz’da yaşadığımız elim olay sebebi ile başvuruyu reddettik. Türkiye’de OHAL olması sebebi ile her şeye çok daha fazla özen gösteriyoruz. Bu sebeple Kurtlar Vadisi Darbe için yapılan patent başvurusunu askıya almadan reddettik.”

Böylelikle Kurtlar Vadisi Darbe adlı film, TPE tarafından tescil edilmeyip askıya alınmadan reddedilmiş. Durum şöyle ki, Kurtlar Vadisi Darbe filmi başlamadan bitmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here