PAYLAŞ

Apple’ın iPhone ve iPad serilerinde artık ikonikleşen ve herkesin alışık olduğu Home tuşu kaldırılabilir. Bazı yabancı kaynaklı haber sitelerine göre Apple, Home tuşunu 2017’de tarihe gömebilir. iPhone 7 ile ilgili bir çok çalışma yürüten Apple, iPhone 7‘den sonraki modeli Home tuşu yerine OLED tuş ile karşımıza çıkabilir.

Artık herkesin alışık olduğu, iPhone 5’ten sonra iPhone 5S’i parmak izi teknolojisi ile piyasaya sürmüştü. Yabancı bir haber sitesinin yaptığı haber de Apple’ın, 2017 de Apple’ın 10. yılı için yapılacak tasarımda cihazın Home tuşunu kaldırarak yerine dokunmatik OLED tuş yerleştireceği bilgisi yer alıyor.

Lansmanın yaklaşmasıyla herkes iPhone 7’yi beklerken Bloomberg, ikonikleşen ‘Home’ tuşunun 2017’de çıkacak modelde iPhone’lardan kaldırılacağını belirtti. Home tuşunun kaldırılmasıyla beraber cihazın ön yüzü tamamen kavisli bir cam halinde olacak.

iphone_home_tusu

Home tuşunun kaldırılmasıyla beraber ekranın ön yüzünün tamamen kavisli bir ekrana sahip olacağı söylenirken, bir diğer kaynakta ise bu camın Samsung tarafından temin edilmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here