PAYLAŞ

Bugün Almanya’da düzenlenen IFA 2016 etkinliğinde Türk markalarda dahil olmak üzere bir çok firma, ürettikleri yeni modelleri burada duyurdu. Sony ise sonlandırdığı Xperia Z serisinin ardından Xperia X modelini piyasaya sunmuştu. Bugün yapılan IFA 2016 etkinliğinde ise Sony, Xperia XZ ve Xperia X Compact modellerini duyurdu.

Sony, amiral gemisi Xperia Z serisini sonlandırdıktan sonra yeni modeller ve yeni amiral gemileri üretmeye başladı. Xperia XZ ve Xperia X Compact‘da bunların bir örneği. Şimdi gelin cihazların teknik özelliklerine bir göz atalım.

Xperia X Compact

Sony, Xperia ailesini genişletmeye devam ediyor. IFA 2016’da duyurulan bu akıllı telefon modeli Xperia X Compact, yakın zamanda piyasaya sürülen Xperia X modelinin bir küçük modeli diyebiliriz. 4.6 inçlik Full HD ve 720p çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor cihazda. İşlemci olarak Xperia X Compact modelinde Snapdragon 650 kullanılırken 3 GB RAM‘de yer alıyor.

xperia_x_compact_entertusu_net654984

Ayrıca, her Xperia modelinde tatminkar olan kamera özellikleri ise bu modelde de yüksek başarı elde ediyor. 5 Megapiksellik ön kamera yer alan cihazda birde 23 Megapiksel arka kamera yer alıyor. Ayrıca cihazın fiyatı Avrupa’da 500 Euro‘dan satışa sunulması beklenirken, ülkemizde ise bu fiyatın 2400 ila 2500 TL olması da beklentiler arasında yer alıyor.

Xperia XZ

IFA 2016’da tanıtılan bir diğer Sony modeli ise Xperia XZ. Donanımı ve yüksek performansı ile öne çıkan cihazlardan olan Xperia XZ, suya dayanıklılık sertifikasına da sahip. 5.2 inçlik Full HD çözünürlüklü LCD ekrana sahip Xperia XZ, işlemci tarafında Snapdragon 820‘yi seçmiş. Ayrıca 3 GB RAM‘e sahip cihaz, 32 GB dahili bellek ve microSD ile arttırılabilir hafızayla birlikte geliyor.

Xperia-XZ_entertusu_net-56489

IFA 2016’da dikkat çeken akıllı cihazlardan olan Sony Xperia XZ’nin pil tarafında da mükemmel bir artısı var. 2900 mAh pil gücüne sahip Xperia XZ, bu batarya seviyesi ile bir günü rahatlıkla çıkarabilecek durumda. Ayrıca cihazda hızlı şarj özelliği de mevcut.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here