PAYLAŞ

Büyük bulut depolama sistemlerinden Dropbox engellendi. Bu gün itibari ile erişim sıkıntısı çekilen site, mobil uygulamalardan ve tarayıcılardan erişilemiyor.

Google Drive, Box ve iCloud gibi markalarla yarışan Dropbox, hacklenmesiyle olsun, hesapların çalınmasıyla olsun, her zaman gündeme gelmeyi başarmış, birçok ünlünün de kullandığı bir depolama servisidir. Güvenlik konusunda bir çok kez kullanıcılarını soğutan firma için Türkiye’den şok engel geldi. Dropbox, bugün (8 Ekim 2016) itibari ile erişim sıkıntısı yaşıyor.

Dropbox’a neden giremiyorum? Dropbox neden açılmıyor? gibi sorulara cevap arayan kullanıcılar, sisteme giremeyince oldukça tedirginleşmeye başladı. Bir çok forum ve sözlükte dile gelen engellenme olayı için herhangi bir mahkeme kararı ve açıklama gelmedi.

Dropbox sisteminin devlet tarafından geçici olarak engellenmesi ihtimali düşünülemeyecek bir ihtimal değil. Ancak kullanıcılar bugün zaman zaman yaşadıkları erişim sıkıntısı, 19.00 itibariyle tamamen erişilemez hale geldi. Herhangi bir açıklama gelmeksizin Dropbox’a erişim sıkıntısı yaşayan her kullanıcının VPN ile sisteme erişmesi ardından yedeklerini almasını tavsiye ediyoruz.

Dropbox sistemine www.dropbox.com ve mobil aplikasyonlardan ulaşılamıyor. Herhangi bir karar, açıklama ve mahkeme kararı gelmesi durumda sizlerle paylaşacağız.

4 YORUMLAR

  1. Hackleme falan değil, Dropbox erişimini tabiki Devlet kapadı. Her zamanki gibi sıkıntı olan bir sayfayı değil, koca siteyi blokladılar???
    Şimdi ben oradaki dosyalarıma erişmek için ne yapayım, saçma sapan VPN’ler le mi uğraşalım yani, hayret bir durum, sene 2016 biz hala site bloklama peşindeyiz???

  2. Ben de iki gündür girmeye çalışıyorum. Eğer devlet engellediyse de, insan önceden bir haber verir. Ama belki başka türlü bir durum vardır.

  3. Sanki hacker grubu VPN, proxy vb kullanıp giremeyecek. Hack grubuna zarar vermek için halkı rehin tutuyolar, hacker grubu da aktivitelerini bırakıp halkı devletten kurtaracak…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here