PAYLAŞ

Rusya ve Çin’in yaptığı siber saldırılar dolayısıyla ABD, 7 milyar dolar zarara uğradı. Twitter dahil daha bir çok web sitesine yapılan saldırıda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir çok sunucuya erişim sağlanamadı. Ayrıca ABD’deki çoğu kullanıcı da internete erişim sağlayamadı.

Dün (21 Ekim 2016) yapılan siber saldırılar neticesinde sunucuları Amerika’da bulunan başta Twitter, GitHub, PayPal dahil olmak üzere çoğu web sitesine de erişim sağlanamadı.

Yapılan bu büyük çaplı DDoS saldırısında Netfilx, WhatsApp, Spotify gibi daha birçok dev platformun sunucuları aşırı şekilde etkilenmiş ve bazıları ise ağır kayıplara neden olmuş. ABD’ye yapılan bu büyük çaplı siber saldırıda toplam 7 milyar dolar zarara uğranmış.

ABD, Rusya’ya Büyük Bir Siber Saldırı Hazırlığında

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız “ABD, Rusya’ya Büyük Bir Siber Saldırı Hazırlığında” haberimizde belirttiğimiz gibi Joe Biden’ın bir TV programındaki açıklamasında yeni bir siber saldırının fitilini ateşlemiş olduğu ve CIA destekli bir saldırı olacağı söylentileri mevcuttu. Fakat Rusya, ABD’den erken davranmış oldu. Zaten ABD’ye önceden de yapılan siber saldırılar yüzünden Rusya, Amerika’nın hedefi olmuştu. İlerleyen zamanlarda ABD’nin hamlesi ne olacak merakla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here