PAYLAŞ

29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edilmesinin 93. yılı münasebetiyle birçok yerde 29 Ekim törenleri yapılıyor. İnternet dünyasının devleri de bu sevince ortak oluyor. Google, Facebook ve Yandex gibi birçok internet devi hazırladıkları görseller ile Türkiye kullanıcılarının Cumhuriyet bayramını kutluyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için büyük internet firmaları olmak üzere başta Google, Türkiye kullanıcıları için hoş bir Doodle hazırladı. Doodle’da kenarları kırmızı içinde bulut ve Google yazan yerin üzerinde ise Türk Bayrağı mevcut. Türkiye Cumhuriyet Bayramı 2016 olarak hazırlanan doodle, Türk kullanıcıları tarafından da çok beğenildi.

google_cumhuriyet_bayrami_1605

Facebook ise, Türk kullanıcıları için Haber Kaynağı’nda Durum güncellemesi yapılan yerin hemen altında Türk bayrağı ile altında küçük bir not düşerek Cumhuriyet Bayramın Kutlu Olsun başlığı altında, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu coşkuyla kutluyoruz ve cumhuriyet ruhunu ve kültürünü hep birlikte yaşatmaya devam ediyoruz.” şeklinde mütevazi bir dille Facebook Türkiye kullanıcılarının Cumhuriyet bayramını kutlamış oldu.

facebook_cumhuriyet_bayrami_1605

Yandex, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kendi tarzıyla yansıtmış, arkaplana bir Türk şehrimizin resmini yansıtmış ve Yandex ve arama çubuğu üzerindeki bölümde ise Türkiye’nin cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar gelinen olayları teker teker anlatmış.

yandex_cumhuriyet_bayrami_1605

İnternet devleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu şekilde kutlamış, bize de tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak ve cumhuriyet kültürü en iyi şekilde yaşayabilmeyi dilemek kalır. Türkiye’mizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here