PAYLAŞ

Enter tuşu nedir? Enter tuşu‘nun işlevleri nelerdir? Enter tuşu ne işe yarar? Enter tuşu klavyede nerede bulunur? gibi sorulara cevap arayan kullanıcılar için Enter hakkında bilgiler bu yazımızda!

Enter tuşu klavyede sağ shift tuşunun çaprazında, genelde backspace tuşunun hemen altında kalır. Büyük klavyelerde sağ taraftaki numerik tuşlarının sağ alt tarafında da bir tane bulunur.

Enter tuşu genelde ofis ve yazı uygulamalarında özellikle Microsoft Word programında satır atlamada kullanılır. İnternet sayfalarında ve web tarayıcılarında aramak istenilen şey yazıldıktan sonra Enter Tuşu‘na basılır ve istenilen şey ile ilgili bilgiler vermek için bir komut olarak algılanır.

Enter tuşu ayrıca bilgisayar üzerinde yeni bir dosya adı verilmek için ve Windows üzerinde bir uygulamaya fare tek tık yaptıktan sonra Enter‘a basılınca o uygulama veya yazılımı açar.

Enter tuşu ayrıca internet ve teknoloji dünyasını temsil eder. Bulunduğunuz site, teknoloji ve internet dünyasını temsil eden Enter tuşunu simge olarak kullanmıştır. Bulunduğunuz web sitesi (www.entertusu.net) teknoloji ve internet dünyasındaki haber ve makaleleri kullanıcılara sunmak için açılmış bir web sitesidir.

Enter Tuşu nedir?
Enter Tuşu nedir?

 

Enter tusu nedir
Enter tusu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here