PAYLAŞ

Instagram’ın beklenen canlı yayın özelliği nihayet aktif oldu. Artık Instagram üzerinden canlı yayın yapılabilecek. Bunun ile birlikte Instagram üzerinden yayın yapan kullanıcıların takipçileri yayın yapan kullanıcıyı hikâyeler kısmında Canlı ibaresi ile izleyebilecekler. 

Instagram’da artık canlı yayın dönemi başladı. Snapchat‘ten hikayeler kısmını sonra ise ekran görüntüsü alındığında bildirim gitme özelliğini aşıran Instagram şimdi ise canlı yayın özelliğini kullanmaya başladı. Peki Instagram ne yapmaya çalışıyor?

Instagram’ın sürekli Snapchat özelliklerini kendinde kullanması kullanıcıların gözüne çarpıyor. Peki Instagram’ın amacı ne? Neden Snapchat özelliklerini kendinde kullanıyor? Bunun aslında cevabı çok basit. Snapchat’e karşı ilginin Instagram’da da olmasını istemesi.

Tam olarak öyle demeyelim, aslında olay Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi ve Snapchat’in buna yanaşmaması ile başladı. Facebook, Snapchat’in bu davranışına karşılık ‘Sen misin Snapchat’i bize satmayan’ diyerek yavaş yavaş Snapchat’i özellikleri teker teker Instagram’da kullanmaya başlayarak eritmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here