PAYLAŞ

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde 3,5 mmlik kulaklık girişinin olmaması büyük tepkilere neden olmuştu. iPhone 7 ve 7 Plus’ın kutu içeriğinden bir adet iPhone kulaklık ve kulaklık girişini Lightning girişine çeviren küçük bir dönüştürücü çıktı. Bunun ile birlikte kulaklık sorunu aşan kullanıcılar, bu seferde telefon şarjdayken kulaklığı kullanamamanın derdine düştü. Neyse ki Apple, bunu düşünerek iPhone 7 lansmanında AirPods’ları tanıtacağını açıklamıştı. AirPods kulaklıklar satışa çıktı ancak teki kaybolursa ne kadar ücret ödememiz gerekiyor? veya ücret ödenecek mi?

AirPods kulaklık yaklaşık 1-2 gün önce satışa çıktı. Özellikle iPhone 7 için çıkan bu kulaklıklar, hiç bir şekilde kablo ile bağlanmıyor bir nevi Bluetooth kulaklık gibi. iPhone 7 ve Plus modellerinde kulaklık girişinin olmayışından, AirPods kulaklıklar iPhone 7 kullanıcılarının kablo ile uğraşmadan kulaklık vazifesini görecek. 159 dolarlık bu kulaklıklar Türkiye’de hemen hemen vergiler dahil 799 TL olarak karşımıza çıkacak.

Peki onarım veya kaybolma ücreti ne olacak?

AirPods kulaklıkların başlığı veya herhangi bir yeri bozulursa veya yenilemek isterseniz 69 dolar, hem başlığını hemde pille ilgili sorunlar için 49 dolarlık bir onarım ücreti mevcut. AirPods şarjıyla birlikte 159 dolar, ancak ayrı ayrı alırsanız 209 dolarlık bir maliyet ortaya çıkıyor. Hep birlikte almak şu anda mantıklı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here