PAYLAŞ

WhatsApp nasıl indirilir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? gibi sorulara cevap arayan kullanıcılar için detaylar yazımızda!

WhatsApp, akıllı telefonlar arası internet bağlantısı olmak üzere kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli akıllı telefonlara uyumlu uygulamaları çoğunlukla kullanır olduk. Yediden yetmişe neredeyse herkesin kullandığı WhatsApp, mesajlaşma alanında çok yol katetti. Telefonlarda kullanmaya alıştığımız bu uygulamaları artık bilgisayarda nasıl kullanırız, onu düşünüyoruz.

WhatsApp – Android için Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp – iOS için Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp – Windows Phone için Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, akıllı telefonunuzda bulunan WhatsApp hesabınıza bilgisayar üzerinden akıllı telefonunuz yardımıyla ulaşmanızı sağlayan bir WhatsApp hizmetidir. Bilgisayarınızda web.whatsapp.com üzerinden QR kodu okutarak telefonunuz açık kalacak biçimde mesaj yazabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web, akıllı telefonunuz yardımıyla bilgisayar üzerinden mesaj yazma, okuma ve görmeye yarayan bir WhatsApp hizmetidir. Bu hizmeti nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bir kaç bilgi vermek istiyorum. İlk önce WhatsApp Web hizmetini açıyoruz. Sonra, telefonumuzda WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve sağ üst tarafta çıkan 3 noktaya dokunuyoruz. Ardından WhatsApp Web ‘i seçiyoruz. Sağ üst tarafta + sembolüne dokunuyoruz. QR kodunu WhatsApp Web in açtığımız internet sitesinden okutuyoruz. Sonrasında telefonumuzdan titreşim aldığımızda bilgisayar üzerinden WhatsApp hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmakta. Bağladığınız akıllı telefonunuzun internete bağlı ve şarjının bitmiş olmaması yani kapalı olmaması gerekiyor. Aksi taktirde WhatsApp Web kapanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here