PAYLAŞ

İstanbul’daki Elektrik Kesintierinin Nedeninin Siber Saldırı Olabileceği İddia Ediliyor. Üst düzey yönetici Hürriyet’e açıklama yaptı.

Bildiğiniz üzere İstanbul’da uzun bir süre bölge bölge elektrik kesintileri son günlerde mevcuttu. Nedeni bilinmeyen kesintilerin sebebi siber saldırılar olabilir. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından üst düzey bir yetkili, İstanbul daki elektrik kesintilerinin siber saldırılar olabileceğini söyledi. Hürriyet’e açıklama yapan üst düzey yetkili, şu sözleri aktardı:

“Saldırılar genel olarak, internet sitelerini ele geçirerek, sızmalar sağlama yönünde. Özellikle elektrik üretim ve iletim hatlarımızı kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi tespit edildi ve engellendi. Sızma girişimleri, Türkiye’nin ulusal elektrik şebekesinde büyük bir sabotaj hazırlığının da göstergesi” diye kaydetti.

Demek oluyor ki İstanbul daki elektrik kesintilerinin nedeni elektrik hatlarımıza yapılan siber saldırılar olabileceği yönünde. Kesintilerin nedeninin Anadolu’dan İstanbul’a giden hatlarda yaşanan arıza olduğu söylenmişti. Siber saldırı olması yönünde de iddialar bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here