PAYLAŞ

Whirlpool adlı Amerikan menşeili beyaz eşya üreticisi, CES 2017’de yiyecek artıklarını gübreye çeviren makine Zera’yı tanıttı.

Amerikan merkezli beyaz eşya üreticisi Whirlpool, CES 2017’de farklı bir ürün olan Zera’yı tanıttı. Zera, yiyecek artıklarını gübreye çeviriyor. Böylelikle hem yiyecekleriniz çöpe gideceğine gübre oluyor, hem de çöplerin kokma derdinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Zera Food Recycler adlı makine şık tasarımı ve kullanımı oldukça basit olan bir alet. Cihazı fişe taktıktan sonra kapağını açıp çöpleri cihazın içerisine döküyorsunuz. Yiyeceklerini gübreye çeviren bu kullanışlı alete kemik ve zeytin çekirdeği gibi sert maddeler atmamak gerekiyor. Zira aletin bıçağı zarar görebiliyor. Kokmaması için ise ayrıca bir filtre mevcut.

Yaklaşık 1-2 hafta boyunca beklettiğiniz çöpler, gübreye çevrilince daha kullanışlı ve daha taze bir gübre elde ediliyor. Gübre daha verimli bir hal alıyor. Ayrıca bu yiyecekleri gübreye çeviren makine için bir de mobil aplikasyonda yapılmış. Böylelikle cihazı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

Cihaz, Amerika’daki seçkin mağazalarda pahalı fiyata satılıyor. Normalde fiyatı 1199 dolar olan bu cihaz, kısa süreliğine 699 dolar olarak satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here