PAYLAŞ

Yeni Galaxy S8 söylentileri dolanmaya başladı. İşte 2 tane yeni söylenti!

Samsung, Galaxy Note 7 faciasından sonra yeni modeller çıkarma ve kullanıcılarını bu modellerle tatmin etme yarışına girdi. Galaxy S8 hakkında söylentiler duyulmaya başlasa da bu yeni söylentiler dikkatinizi çekebilir. Android Authority sitesinde yer alan habere göre lansman tarihi ve arka tarafa konumlandırılmış parmak izi okuyucusu söylentileri mevcut.

Samsung’un şu sıralar üzerinde çalıştığı ve resmen onayladığı Galaxy S8 için lansman tarihi ve parmak izi sensörü konumu hakkında söylentiler çalkanalandı. Lansman tarihinin 17-21 Nisan arası MWC’de yapılması söylentiler arasında. Samsung henüz lansman tarihini onaylamasa da, muhtemel olarak lansman Nisan arası yapılması beklentileri de mevcut. Parmak izi sensörü hakkındaki söylentilerde, sensörün arka tarafta yer alması bekleniyor. Bu da arka tarafta parmak izi sensörü bulunan ilk Samsung olacağını işaret ediyor.

Ayrıca bir kaç özelliğinden bahsedecek olursak, Android 7.1 işletim sistemi ile gelmesi muhtemel S8’in 5.1 ve 5.5 inç Super Amoled ekran ve Snapdragon 830 ve Türkiye’de kullanılması muhtemel Exynos 8895 işlemci ile kutudan çıkması bekleniyor. Ayrıca şöyle bir söylenti de mevcut: Snapdragon 835 ile de gelebilir. Çoğu söylenti de 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama alanının da mevcut olacağı söyleniyor.

Ekran çözünürlüğünün QHD ve  4K olacağı söylense de bu henüz S8’de olmayacak görünmeyecek gibi. Ayrıca IP68 su ve toza dayanıklılık sertifikası olması ve 3,5 mm kulaklık girişininde olmayabileceği ve USB-C Type söylentileri Android Authority sitesinde yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here