PAYLAŞ

Facebook’a Hikayeler özelliği geliyor!

Snapchat, hikayeler özelliği ile adeta bir patlama yaşadı. Facebook bünyesinde olan Instagram’da ise geçtiğimiz sene Snapchat’in kendi kullanıcılarına özel sunduğu Hikayeler özelliği baş göstermeye başlamıştı. Hikayeler üzerinde canlı yayın yapma özelliğinin Türkiye’ye de gelmesi ile birlikte, bu sefer de Facebook’un mobil uygulamalarında hikayeler özelliğinin kullanılacağı duyuldu.

Snapchat kullanıcılarının hikayeler özelliğine bir hayli ilgi göstermesinden sonra Facebook‘ta, bu özelliğini popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram‘da denemeye başladı. Instagram hikayeler özelliği de, Snapchat kadar ilgi odağı olunca Mark Zuckerberg, Facebook üzerinde de bu özelliği kullanıma sunmak istiyor. Facebook, hem fazla kullanıcısı olduğu için hemde bilirliği daha fazla olduğu için Hikayeler özelliği ile Snapchat’i ezmek istiyor.

Snapchat’in Facebook’un karşısına nasıl bir hamle çıkacağı merak konusu. Şu ana kadarda Snapchat’in Facebook’a dava açma konusu da ortaya çıkmadı. Snapchat bundan sonra nasıl bir yol izleyecek, merakla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here