PAYLAŞ

Instagram’da canlı yayın yapma özelliği Türkiye dahil bir çok ülkede aktif hale geldi! Peki Instagram’da nasıl canlı yayın yapılır?

Instagram, Snapchat’teki Hikayeler özelliğini kendi bünyesinde kullanmaya başlayarak adeta sosyal medya savaşı başlattı. Snapchat‘in Hikayeler’i fazla ilgi görünce Facebook, hemen harekete geçerek Hikayeler özelliğini satın aldığı Instagram platfomunda kullanmaya başladı. Şu sıralar da Instagram canlı yayın özelliği ile dikkat çekmeye başardı. Canlı yayın yapan kullanıcılar, Hikayeler kısmında ‘Canlı’ yazan bir şekilde görünür. Peki Instagram‘da nasıl canlı yayın yapılır?

Instagram Canlı Yayın Yapmak

Instagram hesabınız üzerinden canlı yayın yapmak için ilk önce Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz.

Ardından uygulamanın sol üst tarafından kamera ikonunu seçiyoruz ve ekranı sağ tarafa doğru çekiyoruz.

Canlı bölümüne geldikten sonra Canlı Video Başlat butonundan canlı yayına girebiliyorsunuz.

Canlı Video Başlat butonuna dokunduktan sonra uygulama 3’den geriye doğru sayıyor ve canlı yayına girmiş oluyorsunuz!

Bitir kısmından da canlı yayını bitirebilir, sağ alt tarafta canlı yayın seçeneklerini ve kamerayı ayarlayabilir, yorum yazanları görebilir ve cevaplayabilirsiniz.

Instagram‘ın canlı yayın performansı hakkında henüz bir deneyim yaşamadım ancak başkalarının yaptığı canlı yayınları göze alırsak güzel bir performans sağladığını söyleyebilirim. En azından Facebook canlı yayını kadar fazla bulanık değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here