PAYLAŞ

Jartiyerin nasıl giyildiğine dair çok fazla sorgu bulunuyor. Özellikle ilk defa jartiyer alanlar soruyor: Jartiyer nedir ve nasıl giyilir? Detaylar haberimizde.

Öncelikli olarak jartiyer giymenin çok kolay olduğunu söylemekle başlayalım. İlk defa jartiyer alındığında bu fantazi ürününün karmaşık bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında çok kolay! Sipariş ettiğiniz jartiyeri kutusundan çıkardığınızda yatay bir görünümü olduğunu göreceksiniz. Öncelikle yatay jartiyerinizi birleştirmeniz gerekiyor. Birbirini tutan kancaları taktıktan sonra jartiyeriniz hazır demektir. Bunu daha sonra kancaları çıkartıp bacağınızda deneyiniz.

Jartiyer Nedir?

Jartiyer kelime kökeni Fransızcadır. Aslında Jartiyer; vücut çorabına benzerliği ile tanılır. Jartiyerin kullanılma nedeni de aslında dizüstü giyilen ince kadın çoraplarının aşağıya kaymamasını hedefler. Jartiyeri ilk seferde takarken zorlanırsınız. Bacağınızda hafif bir sıkma yapar, ancak small, medium ve large bedenler için uygun olduğu düşünülen standart bedenlerde bu sıkma çok kısa süreliğine yaşanır ve ardından geçer. Çünkü bu standart bedenler vücuda göre şekil alırlar. Normalde S benden giyen bir bayanın bacaklarına jartiyer sıkı gelebilir. Sebebi tamamen ürünün L bedenler için de düşünülerek imal edilmesinden kaynaklanır. Ancak S, M ve L beden jartiyer üretenlerin ürünlerinin sağlıklı olup olmaması halen tartışılıyor. Çünkü bu ürünlerin esneme yapısı daha azdır. Sebebi ise sadece o beden için tasarlanmış olmalarıdır. Ancak standart beden bir iç giyimde sizin vücudunuza göre şekil alacağı için daha sağlıklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şöyle düşünün S beden giyen bir arkadaşınızın bacak boyu, kalça boyu, göğüs boyu ya da bel inceliği ile sizinki aynı mı? Tabii ki değil çünkü S beden demek, small giyen tüm bedenlerin aynı olması demek değildir. Bu arada tüm bu araştırmalı yaparken arama motorlarına külot yerine kilot yazıldığına şahit oldum.

Bu sebeple vücuda göre şekil alan standart beden vücut çorabı ve jartiyerleri tercih etmenizde fayda var. Jartiyerler nasıl giyilir, ne demektir sanırım uzun uzadıya anlattık. Bu kadar anlattıktan sonra da blog yazarı olarak inisiyatif kullanarak öneride bulunacağım tabii. Öncelikle fantazi kelepçe gibi fantazi giyim satan bir online alışveriş sitesi tavsiye etmek istiyorum: Giyimx. Siteye ulaşmak için Google’a yazmanız yeterli. Daha kolay bir yol olarak fantazi kelepçe yazan yere tıklamanız sizi siteye yönlendirmeye yetecek bile. Bu bahsettiğim yere tıklayanlar püsküllü kelepçe arayanlar içinde alternatif.

Konuyu özetlemek gerekirse jartiyer giymenin her hangi bir püf noktası bulunmuyor. Bu makaleden sonra jartiyer takımı nasıl giyilir diye sormazsınız diye umuyorum.

Sevgiliye Hediye: İç Çamaşırı Alınır mı?

Özellikle doğum gününde kız arkadaşıma, karıma ne alsam diye düşünenler için alternatif yollardan birisi de iç çamaşırı olabilir. Hem farklı bir hediye çeşidi hem de özel… Kadınların hoşlandığı hediyeler neler? diye sorsanız ilk sıraya iç çamaşırı yazarım, ikinci sıraya da dekoratif mum modellerini. Kararsız kaldıysanız ikisini aynı anda alın, hem düşük bütçeli hem de güzel. Bu sebeple ucuz/uygun hediyeler arıyorsanız alın size seçenek.

Tüm tavsiyelerden sonra sanırım aklınızda soru işareti kalmamıştır. Ara ara makaleyi kontrol edeceğim, halen daha sormak istedikleriniz varsa haberin altına yorum yapın, cevaplayayım.

Jartiyer Nasıl Giyilir Video;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here