PAYLAŞ

Birilerinin suya taş atmasıyla oluşan bu bilgi kirliliği, Facebook ile başlayıp diğer sosyal medya sitelerine sıçrayan “FACEBOOK FİRMASININ VE TÜM YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE!” diye başlayan durumlara itham etmeyin.

Şu anda FACEBOOK FİRMASININ VE TÜM YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE! ile başlayan her hangi bir bildirge bulunmamaktadır. Kimse bunun gibi paylaşımları yapmasın, yaptırmasın!

Bu gibi şeyler zaten Facebook’a kaydolunduğunda Kullanıcı Sözleşmesinde yer alan Gizlilik Politikaları ve Kullanım Şartlarında yer almaktadır. Bu gibi şeyleri paylaşarak insanları bu bilgi tuzaklarına düşürmeyin. Zaten paylaşmadığınız bir gönderi yüzünden ceza almazsınız. Sizin adınıza açılan farklı bir sahte hesap zaten farklı yöntemler ile bulunabilir ve anlaşılabilir. Kimse bu gibi paylaşımları yayınlayarak, insanları bu gibi yazıları (paylaşımları, tweetleri) yayınlamaya yönelik bir algı oluşturmasın.

Paylaşılan gönderi şu şekildedir:

“FACEBOOK FİRMASININ VE TÜM YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE!

Ben Facebook’a bu hesabım da ne geçmişte yaptığım, ne de gelecekte yapacağım paylasım, belge, bilgi, resim ve mesajlarımın ve bu hesabıma bağlı olarak gerçekleştirdiğim hiç bir paylaşım, belge, bilgi, resim ve mesajlarımın Facebook tarafından kullanılmasına, kamuoyu ile paylaşılmasına izin vermiyorum. Bunun aksi herhangi bir davranışı kişisel haklarıma saldırı ve gizlilik ilkesinin tacizi olarak ele alacağıma ve bilgi, belge, resim, paylaşım ve mesajlarımın kopyalanması, kamuoyuyla paylaşılması veya iznim dışında kullanılması halinde Türkiyede ve Uluslararası mahkemelerde hukuki yollara başvuracağımı (UCC 1-308-1 1 308-103 and the Rome Statute) bildiririm.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here