PAYLAŞ

Çağımızın cilt sorunlarının kesin çözümü tca peeling den bahsedeceğiz. Trikloroasetik asit kısaltılmasıyla söylenilen tca pek çok cilt sorununa çözüm olması ile oldukça revaşta. Tüm dünya tarafından tercih edilen bu asit Türkiye’de de varlığını 5 yıldır aktif şekilde sürdürmekte. Uygulanması güzellik merkezi ve dermatologların yaptığı ve ulaşması zor ürün artık internette, ulaşması çok kolay ve evde kimyasal peeling uygulaması yapmak oldukça basite indirgenilmiş durumda. Yalnız aldığınız firmaya çok dikkat edilmesi gerektiği de bir gerçek. Mümkün oldukça araştırma yapmadan satın almamak gerekiyor. Bazı kendini akıllı sanan firmalar ürünün yanında C vitamini onarıcı kremler gibi ürünler ile beraber gönderiyor fakat bunlara ihtiyaç olmuyor.

Kimyasal peeling ile dövme silmek mümkün. Bir çok deri sorununa çözüm olan tca dövmeyi iz bırakmadan üstelik iğne izleri dahi bırakmadan tamamen siliyor. 20 günde 1 kere uygulanan bu yöntemde kesinlikle erken kullanmamak lazım. Belirli oranlarda satışı olan tca’da uygun oranı seçebilmek de çok önemli. Hangi cilt sorunu için hangi oranı kullanmanız gerektiğini kısaca anlatalım. Örneğin güneş lekeleri tca 20, sivilce izleri ve yüzdeki çukurlar için tca 25, ameliyat izleri için tca 30, el yapımı ve makine dövmeleri tca 50 ve tca 70 oranları kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki ürün 20 günde 1 kere uygulanır. İlk birkaç uygulama cildi tanımak tca alıştırmak için olmalıdır.

Bu yöntem ile dövme silmek oldukça basittir. Fakat kimyasal peeling ile dövme silmek maliyeti düşük de olsa sabır gerektiren bir işlemdir. Uygulama sonrası bakımı çok önemlidir. Uygulama esnasında sonlandırıcı sıvı ( neutra solution ) uygulamayı kesikle unutmayınız. Bu sıvı uygulanmadığında tca su ile durulanarak sonlanmıyor. Sonlandırıcı sıvı uygulandıktan ve uygun bekleme süresi tamamlanınca bol ılık su ile durulamayı unutmaynız. Akabinde birkaç gün ciltten cilde değişiklik göstererek kızarıklık olması oldukça normaldir telaş yapmayınız. Bir hafta içerisinde uygulama bölgesinde kuruluk ve gerginlik kırışıklık hissetmeniz oldukça normaldir. Bu sürecin devamında cilt kabuklanma evresine girerek soyulmaya başlar. Kabukları kesinlikle eliniz ile soymayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here