PAYLAŞ

Facebook, uzun zamandır test etmeye bir türlü fırsat bulamadığı ve üzerinde çalışmış olduğu beğenmeme tuşunu test ediyor.

Facebook, uzun süredir üzerinde çalıştığı beğenmeme tuşunu, gönderilerin altında yer alan Beğen – Yorum Yap – Paylaş butonlarının olduğu yere konumlandırması bekleniyordu. Ancak, bunu şimdilik Facebook Messenger uygulaması üzerinde test edecek.

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinde deneyen bu özelliğini paylaşılan gönderilerde ne zaman aktif hale sokacak, bilinmiyor. Ya da böyle bir özellik gelecek mi o da bilinmez. Facebook, iOS’un mesajlaşma platformu iMessage’daki beğenmeme emojisini Facebook Messenger’da kullanmayı düşünüyor. Bunu Beta sürümlerinde görebileceğiz.

Daha Temiz Konuşma Alanı Hedefleniyor

Messenger’daki bu yeni emoji ile birlikte beğenme tuşunun kullanımı kadar beğenmeme tuşununda kullanımı fazla olması bekleniyor. Böylelikle sessizliğinizi korumak istediğiniz veya tartışmamak istediğiniz bir konuşmada dislike yani beğenmeme emojisini atarak, daha temiz bir konuşma alanı elde edebilirsiniz.

Facebook’un, önceleri beğenmeme tuşunu gönderiye eklemeleri bekleniyordu. Son alınan bu habere göre beğenmeme özelliği Messenger konuşmalarında emoji olarak atılacak. Böylelikle beğenmediğiniz bir mesajı veya konuşmada dislike butonunu yani beğenmeme emojisini kullanarak klavyede daha az kelime yazmış olabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here