PAYLAŞ

Dizel otomobillerin ömrünün 2020’de sona ermesi ve piyasanın yerini elektrikli otomobillerin alması bekleniyor!

Yavaş yavaş hayatımıza giren elektrikli ve hibrit motorlu araçların 2020’de dizel araçların yerini alması bekleniyor. Elektrikli ve hibrit motorlu araçların, dizele göre hem daha az tükettiğini hemde çevresel olarak daha temiz olduğunu biliyoruz.

Artık dizel araçların yerini elektrikli araçların alması hedefleniyor. Bu hedeflerin başında İsveç menşeili otomobil üretcisi Volvo‘da var. Volvo başkanı Hakan Samuelsson, hibrit ve elektrikli araçların ileri de daha cazip fiyatlara sahip olacağı kanısını öne sürüyor. Hibrit ve elektrikli araçların üretiminin artacağını söyleyen Samuelsson, dizel araçlara talebin azalacağını ve artık 2020’den sonra dizel araçların kullanılacağını zannetmediklerini belirtti.

Hibrit Araç

Volvo Başkanı Hakan Samuelsson, 2020 yılında dizel araçların artık kullanılmayacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Samuelsson:

Dizel motorlar şu an için otomobil sektöründe önemli bir role sahipler ve önümüzdeki yıllarda da bu durum değişmeyecek. Ancak hibrid motorlu, elektrikli otomobillerin popülerliği, giderek cazipleşen fiyatları ve üretim sayılarının artması, insanları artık bu araçlara yönlendireceğinden kimse dizel motorları düşünmeyecek. Bu da dizel motorlara olan talebi azaltacağından üreticiler de artık bu motoru gözden çıkaracaklar. 2020 yılından sonra artık dizel motorların kullanılacağını sanmıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here