PAYLAŞ

Hollanda’daki Türk Müslümanları istemeyen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatör olarak gören aşırı sağcı ırkçı faşist ve İslam karşıtı Geert Wilders’ın kişisel web sitesi hacklendi.

Zaten dün akşamdan beri Hollanda’ya karşı siber saldırılar mevcut. Bunun sebebi Hollanda’da da Aile Bakanı Betül Sayan Kaya’nın geçişine izin verilmemesi. Buna istinaden Türk hack grupları Rotterdam hava alanı başta olmak üzere Hollanda’nın uzantısı “.nl” alan adlarına siber saldırı yapıldı.

Hollanda’nın yaptığı faşist uygulamanın ardından Türk hack grupları, Hollanda havalimanı’nın sitesini hackledi.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, Hollanda’daki Türkiye başkonsolosluğuna girişinin engellenmesi ve Hollanda’daki Türk vatandaşlarına karşı yapılan faşist uygulamanın ardından Türkiye’nin başta gelen hacker gruplarından Ayyıldız Tim ve Türk Hack Team, Hollanda’nın web sitelerine siber saldırı düzenledi. 

Rotterdam Hava Limanı’nın web sitesini hackleyen Türk hacker gruplar gece saatlerinde açıklama yaptılar.

Türk Hack Team, Forum sayfasından yaptığı açıklama şu şekilde:

Ayyıldız Tim, Twitter profilinden attığı tweet:

Ve ardından Hollanda havalimanı’nın web sitesi erişime kapatılır:

Geert Wilders kimdir?

Geert Wilders (d. 6 Eylül 1963, Venlo, Hollanda): Hollanda`da, aşırı sağcı Partij van de Vrijheid`in (Özgürlük Partisi) başkanı. 1998`den beri Hollanda Parlamentosu üyesidir. Wilders, vergilerin düşürülmesi, refah devletini tasviyesi, asgari ücretin ortadan kaldırılması, devlet düzenlemelerinin ve müdahalelerinin en aza indirgenmesi gibi klasik neo-liberal politikalarla, özellikle Kuzey Afrikalı`lara ve Türkler`e karşı varolan yabancı düşmanlığının sömürülmesine dayanan populist ve faşizan bir söylemi harmanlayan bir siyasal görüşü savunmaktadır. Wilder ve partisi yabancı göçmenlere karşı daha sert önlemler alınması, göçmen kanunlarında değişikliğe gidilmesini istemektedirler. Wilders, Türkiye`nin Avrupa Topluluğu`na üyeliğine karşı Hollanda`daki en büyük muhalefeti yürütmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here