PAYLAŞ

iPhone’unu Banyoda Şarja Takılı Bir Şekilde Kullandı, Hayatından Oldu!

İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan 32 yaşındaki Richard Bull, iPhone’unu banyoda taktığı şarj aletinin suya temas etmesi sonucu elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer kapladığı şu dönemlerde dikkatsizlik ve bilinçsizlik yine can aldı.

Bull, banyoya çektiği uzatma kablosuyla iPhone’unu şarj ederken duş alıyordu. Telefonunu şarj kısmının suya temas etmesi sonucu bir anda elektrik akımına kapılan genç adam, küvette olduğu esnada göğsüne düşen telefon bütün vücudunda ciddi yanıklara sebep olmuş.

Güvenlik şirketleri, teknolojik cihazların (tablet, telefon, dizüstü vb.) kendi başına herhangi bir şekilde zarar vermeyen ancak herhangi bir akıma bağlı olduğunda büyük zararlar verebilen cihazlar olduğunu öne sürmüştü. Çeşitli güvenlik firmaları bu tür şeylerde cihazların çok büyük yangına ve elektrik akımlarına yol açtığını çoğunlukla ifade ediyor ve uyarıyorlar. Teknolojik cihazların bu tür bilinçsizlik durumlarında çok büyük zararlara yol açabildiğini unutmamak gerek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here