PAYLAŞ

Opel Corsa’nın 2018 model B segmenti aracının çıkış tarihi ve satış fiyatları belli oldu. 2018 Opel Corsa çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde!

Hatchback kasaya sahip Corsa’nın 2018 modeli hakkındaki bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Test sürüşüne çıkan Yeni 2018 Opel Corsa, kamuflajlı olarak fotoğraflandı. Ayrıca da iç görünüşünün fotoğrafı da görüntülendi.

Opel Corsa 2018 Kamuflajlı

Opel Corsa 2018’in hem kamuflajlı tasarımında hemde iç tasarımında göze çarpan bir sürü yenilik bulunuyor. İç tasarımındaki dokunmatik multimedya sisteminin ekranının biraz yukarı kaydırıldığı görülüyor. Dokunamtik ekranın üst çizgisi direksiyonun ortasına hiza gelirken şimdi ki tasarımda ise direksiyonun altına hizalanmış. Önceki modellerde ortada olan el freni şimdi sürücü tarafına konumlandırılmış. Direksiyon simidide biraz yüksek, vites topuzu ise biraz daha kısa tasarlanmış.

Sadece iç tasarımında değil dış tasarımında da köklü değişiklikler bulunuyor. Kamuflajından ötürü pek görülemeyen bu değişikliklerden ilk önce ayna ile başlayalım. Aracın yan aynaları camların en uç konumuna yerleştirilmiş. Onun dışında ise araç hafiften bir spor araba hissiyatı vermiş. Farlar, ön kaporta ve sislerde ise gözle görülür değişiklikler mevcut.

Yeni 2018 Opel Corsa’nın Motoru

2018 Opel Corsa’nın motor tarafında ise 3 silindirli 1.0 litrelik benzinli 1.4 ve 1.6 motor gücüne sahip birden fazla seçeneği görebiliriz. Çoğunlukla 1.4 motor gücü tercih edilen Opel Corsa’larda aracın daha verimli yakıt tüketimine sahip olacağı bekleniyor. 1.6 motor gücüne sahip seçeneğin ise en az 1.4 motor gücü kadar seçilmesi beklentiler arasında yer almakta.

Opel Corsa İç Tasarımı

Yeni 2018 Opel Corsa Çıkış Tarihi

Yeni Opel Corsa’nın çıkış tarihinin 2018’in başlarında değilde 2017’nin Kasım Aralık aylarında tanıtılıp Aralık sonuna doğruda piyasaya çıkması muhtemel görünüyor. Çoğu kişinin ve hatchback sevenlerin çoğunlukla tercih ettiği Opel Corsa’lar, 2018 modeliyle daha da tercih edilecek.

Yeni 2018 Opel Corsa Satış Fiyatı

Yeni Corsa’nın satış fiyatı henüz belli değil. Ancak 16 bin Euro ile 20 bin euro arasında seyir göstereceğini düşünebiliriz. Türkiye satış fiyatına gelirsek, 65 bin ile 80 bin Türk Lirası olacağını tahmin ediyoruz. Bu fiyatlar kesin olmamakla birlikte tahmini fiyatlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here