PAYLAŞ

Renault, yaklaşık 74 ülkenin başına bela olan bilgisayar sistemlerine sızıp fidye yazılımı gömen ve sonraki saldırılarını çeşitli yerlerdeki bilgisayarlar üzerinden yapan siber saldırının ardından bugün çeşitli yerlerdeki fabrikalarında üretimi durdurdu.

Renault tarafından yapılan açıklamada, “Cuma gününden itibaren şirketimiz siber saldırıdan etkilendi. Bu saldırıya karşı konulması için şirket içinde gerekli çalışmalar başlattık.” açıklaması Fransız otomobil şirketi tarafından yapılmıştı.

İngiltere’nin sağlık sistemi siber saldırı da çok fazla zarar gördü!

Hemen hemen 100’e yakın ülkeyi etkilediği iddia edilen küresel siber saldırıda en fazla zarar gören İngiltere’nin İçişleri Bakanı siber saldırılar konusunda açıklama yaptı.

İngiltere dünkü siber saldırılarda en fazla sağlık sisteminin zarar gördüğünü açıklamıştı. Bugün küresel siber saldırılar hakkında açıklama yapan İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, BBC’ye yaptığı konuşmada siber saldırının arkasında kimin olduğunu bilmediklerini söyledi.

Rudd, “Şu anda siber saldırının arkasında kim var bilmiyoruz. Çalışmalar devam ediyor” açıklamasını yaptı. Rudd arkasında yabancı bir ülkenin olup olmadığını bilmediklerini söyledi. Saldırılarda İngiltere ve İskoçya’nın Ulusal Sağlık Sistemi’de (NHS) zarar görmüştü.

WanaCrypt0r 2.0 virüsü yaklaşık 74 ülkenin başına bela oldu!

Sadece İngiltere ve İskoçya değil, Türkiye dahil bir çok ülkeyi de tesiri altına aldı. WanaCrypt0r 2.0 adıyla yaklaşık 74 ülkeyi siber saldırı kanadından zor duruma düşürürken kişisel bilgisayar kullanıcılarını da hedef alarak bir çok veri sızdırarak sisteme fidye yazılımı gömdü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here