PAYLAŞ

Fiat’ın Ocak 2017’de üretimi sonlandırılan Punto’nun yerine geçeceği söylenen yeni hatchback Fiat Argo’nun özellikleri, çıkış tarihi ve satış fiyatlarına yakından bakacağız.

Fiat, yeni hatchback otomobili Argo’yu Brezilya’da piyasaya sunacak. 2018’de Hindistana gelmesi beklenen Fiat Argo’nun Punto’nun yerine geçecek bir alternatif olabileceği söyleniyor. Argo’nun Haziran ayı itibariyle ülkede satışa sunulması beklenirken, sonraları diğer pazarlara geleceği söyleniyor. Ayrıca Nisan ayından bu yana Fiat web sitesi üzerinden yayınladığı teaser görüntülerle yeni bir otomobilin geleceği izlenimini vermişti. Yeni hatchback’in Ocak 2017’de üretimi sonlandırılan Punto’nun yerine geçeceği söyleniyor.

Fiat Argo 2018

Fiat Argo 2018 Özellikleri

Punto’dan daha modern bir tasarıma sahip olması beklenen Fiat Argo’nun  17 inç alaşımlı jantları dikkat çekiyor. LED far ve DRI‘lar ile keskin hatlara sahip Argo, 3 seçenek ile birlikte satışa sunulması bekleniyor. 1.8 litrelik E torq motorundan gücünü alan Argo 139 beygirlik güç çıkışı ile birlikte piyasaya sunulacak. Fiat Argo, 1.0 ve 1.3 litrelik benzinli Firefly motorlar ile gelirken, 1.2 benzinli ve 1.3 multijet dizel varyasyonlarıyla birlikte 5 vitesli manuel ve 6 vites ileri otomatik şanzuman seneceği de yer alması muhtemel.

Fiat Argo 2018 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Fiat Argo 2018 Çıkış Tarihi

‘Punto alternatifi’ olarak akıllara kazınan 2018 model Fiat Argo nun çıkış tarihi ve Türkiye piyasaya çıkış tarihi en çok merak edilen konulardan birisi. Brezilya’da Haziran ayı itibariyle piyasaya sürülmek istenen Argo, büyük ihtimalle 2017’nin son çeyreğinde veya 2018‘in başlarında piyasaya sürülecek. Türkiye’ye ise gelmesi tahminen fazla geç olmayacktır. Fiat’ın Egea modelini piyasaya sürmesi pek geç olmamıştı. Fiat Argo içinde aynı şey tahminimizce geç olamyacaktır.

Fiat Argo 2018 Satış Fiyatı ve Fiyat Listesi

Şu an resmi olarak aracın fiyatı hakkında herhangi bir yoktur. Tahmini olarak 2017 model Punto’nun fiyatı karşılaştırılarak yaklaşık 49.500 TL ile 55.500 TL arası bir fiyatla Fiat Argo piyasaya sürülebilir. Henüz Avrupa fiyatı ortaya çıkmadığından tam bir fiyat veya fiyat listesi bulunmuyor. Bu fiyatlar tamamen tahmini fiyatlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here