PAYLAŞ

Imagine Codes çatısı altında geliştirilen Deliçeri oyunu, resmi Facebook sayfası üzerinden yapılacak canlı geri sayımın ardından Google Play ve App Store’da yayına girecek. Deliçeri Facebook sayfasından yapılan duyuruya göre Türk yapımı Deliçeri oyunu 29 Mayıs 2017 Pazartesi yani saat 24’te yayına girecek.

Türk yapımı mobil oyun sektörünün lideri konumuna gelmeyi hedefleyen Deliçeri, bir çok hazırlığın ardından 29 Mayıs 2017 tarihinde özellikle İstanbul’un Fethinin 564. yıldönümü münasebetiyle yayınlamak istediler. Oyunun baş karakteri Osmanlı askeri olduğundan İstanbul’un fethinin yıl dönümünde oyunu Google Play ve App Storeda yayınlamak istediler.

Deliçeri nedir? Deliçeri oyununun hikayesi nedir?

Osmanlı Ordusu’nda tokatlarıyla dövüşmeleriyle düşmana korku salan, keşif ve baskın görevlerini üstlenenmesiyle ünlü Deliler birliği, Osmanlı Ordusu’nun belki de en çok ilgi çeken birimi idi. Oyunun kahramanı, Deliler birliğinden Yeniçeri Ocağı’na geçerek Deliçeri lakabını almış bir Osmanlı fedaisidir.

Oyunda, Bizans kalelerinden birine sızıp kuşatma öncesi bilgi toplamaya çalışan Deliçeri, görevi başarıyla yerine getirir. Geri dönmeye hazırlanırken kale kumandanının güzeller güzeli kızına gönlünü kaptırır. Kale kumandanı kuşatma başladığında kızını da yanına alıp kaçınca macera başlar.

Deliçeri, karşısına çıkan tüm zorlukları aşarak sevdiği kıza kavuşmak için kıyasıya bir mücadeleye girişir.

Google PlayApp Store

Oyunun yapımcı ve geliştiricileri Deliçeri Game resmi Facebook sayfası üzerinden canlı yayın yapıyorlar. Yaklaşık 10 dakika sonra yayına girecek oyunun ortaya çıkış hikayesi, dinamikleri ve benzeri bilgileri Deliçeri Facebook sayfası üzerinden açıklıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here