PAYLAŞ

Facebook, artık genç kullanıcıların Facebook’u artık kullanmayıp diğer sosyal mecralarda vaktini harcadığından dolayı sitem ederek sadece gençlere özel Facebook oluşturabilir. Sadece gençlerin takılabileceği Facebook için çalışmalar başladı.

Son zamanlarda yetişkin kullanıcıların hızla artması ve artık gençlerin Facebook’tan uzaklaşmaları üzerine yeni bir hareket başlatıldı. Sadece gençlere özel olarak kullanılabilen Facebook Talk için kollar sıvandı. Facebook eski genç kitlesini kazanmak için yeni platform oluşturmaya çalışıyor.

Kurulurken Harvard Üniversitesi gençlerinin üye olmasıyla bugünlere kadar gelen Facebook, kurulurken bile gençlerin yardımıyla kurulmuştu. Sadece Harvard’ın mail servisi ile kayıt olunabilinen bu sosyal ağ platformu, bugünlerde kaybettiği genç kullanıcılarının gönlünü kazanmaya çalışıyor.

Facebook Talk kullanılmak için 13 yaşından büyük olmak gerekecek. 13 yaşından küçük kişiler kullanamayacak. Talk ile genç kitleyi tekrar geri kazanmayı hedefleyen Facebook, uygulamayı en şekilde geliştirmeye gayret gösteriyor. Ayrıca sadece gençlere özel olacağı söylenen bu uygulamada ebeveynlerinde bu uygulamadaki hesap açan çocuklarının hesaplarını da kontrol altına alabilecek.

Gençlerin büyük çoğunluğunun Snapchat’te yoğunlaşması, Facebook’un Snapchat’e karşı büyük oynayacağının göstergesi gibi görünüyor. Bakalım Snapchat hala sessizliğini koruyacak mı? yada bu bir kirli ittifak mı? Hep birlikte göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here