PAYLAŞ

Yakın zamanda Çağatay Akman’ın Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı YouTube üzerinde ANNA RF adlı yayıncının telif hakkı itirazından sonra yayından kaldırılmıştı. Aynı olay şimdi Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısının başına geldi.

NETD üzerinde yayınlanan Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı YouTube’da telif hakkı nedeniyle kaldırılmış görünüyor. Şarkının YouTube adresini ziyaret edince karşımıza şöyle bir yazı çıkıyor: “Emrah Karaduman – Cevapsı…” Bu video, Aleyna Tilki tarafından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor.”

Çağatay Akman’ın da çalıntı olduğu iddialarıyla çalkantılanan şarkısı Gece Gölgenin Rahatına Bak, YouTube üzerinde ANNA RF adlı yayıncının telif hakkı talebi nedeniyle şu an hala YouTube üzerinde ulaşılabilir değil. Kısa sürede ün toplayan Aleyna Tilki, neden şarkıya telif hakkı itirazında bulundu?

Aleyna Tilki neden şarkıya telif hakkı talebinde bulundu

Şarkının telif haklarının NETD’ye ait olduğu nedeniyle firma ile anlaşılamamazlık veya Emrah Karaduman ile ilgili sorunlar nedeniyle Aleyna Tilki telif hakkı talebinde bulunmuş olabilir.

Konuya ilişkin açıklamalar gelmeye başladı

Aleyna Tilki Twitter hesabına şu şekilde yazdı: “Ben niye kendime telif hakkı koyayım? Aleyna Tilki tarafından telif hakkı yemiş video. Kendi kendime telif atmayacağıma göre. Sahte kimliğimle, iznim olmadığını söylemişler.”

Konuyla ilgili Doğan Müzik Yapım A.Ş. (DMC) Genel Müdürü Samsun Demir ise şu açıklamayı yaptı: “Değerli müzikseverler, Bu gece YouTube’a kendini Aleyna Tilki adıyla tanıtan birisi başvurmuştur.Klibi için izin vermediğini beyan etmiştir. Bu kişinin tespiti için gerekli yasal başvuruları yapacağız. Diğer yandan YouTube nezdinde başvuruda bulunuyoruz. Gördüğünüz gibi Aleyna başvurmuş sanıyorlar.Ve bunu Aleyna’ya sormadan kapatıyorlar.Türkiye’ye 3. Sınıf muamele Amerika’da yapılabilir mi?”

Emrah Karaduman: “Arkadaşlar Aleyna’nın telif attığı bir durum yok,beraber gülüyoruz,youtube’un bir açığı olsa gerek,yarın ola hayrola”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here