PAYLAŞ

Google’da Analytics ürün yöneticisi olan Ajay Nainani, Twitter hesabından bir tweet yayınladı. Tweetinde Google Analytics’in yeni arayüzünün rastgele seçilen Analytics kullanıcılarının yüzde 50’sine kullanıma açıldığını beyan etti. Yenilenen arayüzü ile dikkat çeken tasarımsal ve fonksiyonel özellikler bulunuyor. Şu anda Analytics kullanıcılarının yarısı istatistiklerini yeni arayüz ile takip ediyor.

 

Yeni yayınlanan giriş sayfası ile birlikte artık daha seçilebilir ve rahat kontrol edilebilir arayüz ile karşı karşıyayız. Anasayfada yapılan değişikliklerden bir tanesi gerçek zamanlı ziyaretçi bölümü ile ayrılmış günlük, haftalık, aylık ve özel zaman dilimleri ile tekil ve çoğul ziyaretçi sayısı ve hemen çıkma oranı gibi veriler tek ekranda rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ayrıntılı kontrol için ise sol taraftaki menüler işimizi görüyor.

Ayrıca da nasıl ziyaretçi kazanabileceğinizi ana sayfanın ilerleyen bölümlerinde görebiliyoruz. Burada bunun ile ilgili makaleler ve soru cevaplar yer alacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here