PAYLAŞ

Ulusoy Seyahat, yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı geçtiğimiz yıl faaliyetlerini durdurmuş ve şirket hakkında bir iflas davası açılmıştı. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, 15 Haziran’da Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada şirketin iflasına karar verildi. Bu kararla birlikte 65 milyon 250 bin TL kayıtlı sermayesi bulunan Ulusoy Seyahat için tasfiye süreci başlamış oldu.

Türkiye’nin en köklü yolcu taşımacılığı şirketlerinden biri olan Ulusoy, faaliyetlerine 1937 yılında Trabzon ve Of arasında gerçekleştirdiği yük taşımacılığıyla başlamıştı. Ulusoy kardeşler arasında yaşanan anlaşmazlık sonrası şirket, Haluk Ulusoy’a kalmıştı. Ancak Ulusoy Seyahat, holdingin diğer işlerinde ve sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle mali açıdan sıkıntıya girdi. Bunun üzerine şirketin Bahçelievler’de bulunan arazisi ve bazı otobüsleri icra aracılığıyla satışa çıkarılmıştı.

Bunların yanı sıra Ulusoy Seyahat’in yaklaşık olarak 6 yıl önce satın aldığı ünlü seyahat firması Varan da aynı Ulusoy gibi geçtiğimiz sene faaliyetlerini durdurmuştu. Türkiye genelinde hizmet veren ünlü otobüs firmalarının birbiri ardına maddi sıkıntıya girmesi, otobüs taşımacılığının geleceği hakkında kafalarda ciddi soru işaretlerinin belirmesine neden oluyor.

Şirket iddiaları yalanladı

Ulusoy, iflas haberlerinin gerçeği yansıtmadığına yönelik olarak internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Ulusoy Ulaşım A.Ş resmi web sitesi üzerinden Kamuoyu Duyurusu başlığıyla yayınlandığı açıklama:

Medya yayın organlarında görülen “Ulusoy İçin İflas Kararı” haberlerine firmamız otobüs görselleri kullanılarak yer verilmektedir. İlgili iflas kararının şirketimiz Ulusoy Ulaşım A.Ş ile herhangi bir hukuki ilişiği bulunmamaktadır.

Siz değerli yolcularımıza ve kamuoyuna bildirmek isteriz ki; Ulusoy markası olarak hizmet anlayışı ve kalitesi ile tüm otobüs seferlerine devam etmekteyiz.

Saygılarımızla

Ulusoy Ulaşım Yönetim Kurulu

Kaynak: Pazarlamasyon

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here