PAYLAŞ

Ücretsiz Wi-Fi ağına bağlanmak için kullanım şartlarını okumadan kabul eden 22 binden fazla kişi tuvalet temizledi.

Bir WiFi sağlayıcısı şirketi olan Purple’ın yaptığı bir sosyal deneyde şirket, iki haftalık bir sürede şartlar ve koşullara ilginç şartlar ekledi.

Purple adlı şirketin Wifi ağlarına ücretsiz bağlanmak için istediği şartlar şunlar:

“Hayvan atıklarının yerel parklarının temizlenmesi, Kedi ve köpekleri kaçırmak için sarılmak, kanalizasyon tıkanıklıklarını manüel olarak rahatlatmak, Yerel festivallerde ve olaylarda portatif lavaboların temizlenmesini sağlamak. Salyangoz kabuklarını varlığını aydınlatmak için boyama. Sokaklarda sakız çiğneme. ”

Şirket, ücretsiz WiFi ağları ile ilgili “tüketici farkındalığının olmamasını” göstermek için Londra’daki Nottingham Motorpoint Arena ve Alexandra Palace’ı içeren markalı önemli yerlerde böyle bir hizmet başlattı ama ilk önce bir kaç kullanım şartını yerine getirmeniz gerekiyor.

Bu kullanım şartlarını sadece bir kişi okudu o da vazgeçti

Purple CEO’su Gavin Wheeldon, “WiFi kullanıcıları, bir ağa erişmek için üye olduklarında şartları okumak zorundalar.” dedi.

Sonrasında konuyla ilgili ekleme yaparak: “Ne kabul ediyorlar, ne kadar veri paylaşıyorlar ve sağlayıcılara ne gibi yetkiler veriyorlar? Denememiz bir kutuyu işaretlemenin ve haksız bir şey izlemenin çok kolay olduğunu gösteriyor.”

Deney, Purple’ın ilk Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) uyumlu WiFi sağlayıcısı olacağını duyurmasının bir parçasını oluşturdu.

Yeni İngiltere hükümeti mevzuatı, Mayıs 2018’de yürürlüğe girerek, kullanıcıların kişisel veya davranışsal verileri pazarlama amacıyla kullanılmadan önce “açıkça onay” gerektiren şartları kabul etmeleri isteniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here