PAYLAŞ

Son zamanlarda Passolig kartlarına olan ilgi yoğunlaşarak arttı. Artık kâğıt bilet dönemi kapandı Passolig dönemi başladı. Taraftarlar artık Passolig alıp maçlara her türlü olumsuzluktan uzak bir mertebede maçlarını huzurla izlemeye gidiyorlar. Ancak son zamanlardaki Avrupa maçlarına olan ilgi arttı. Eskiden maça bakmak için Digiturk lere para harcanıyordu, şimdi de canlı canlı bakmak için Passoliglere para harcanıyor. Ancak asıl soru şu, Avrupa maçlarına Passolig kartı gerekli mi?

Passolig kartı nedir? Ne işe yarar?

Passolig kartı Nisan 2014’ten itibaren yayınlanan yeni yasal düzenlemeyle birlikte kâğıt biletler yerine kullanılan kartlar olarak biliniyor. Böylelikle taraftar kara borsaya düşmeden kartına maç için bilet tanımlayabiliyor. Mobil uygulamaları ile saniyeler içerisinde ödemeyi yapıp vaktinde maçına gidiyor. Sadece kartını göstermesi yeterli oluyor ve zaman zaman yaşanan olumsuzluklara karşın bir nevi önlem oluyor. Kombine biletlerde de artık Passolig kartı ile bilet satın alabiliyorsunuz. 

Sadece futbol maçları ile sınırlı kalmayıp anlaşmalı toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarakta kullanılabilme şansı var. Kişiye özel kampanyalara da yer veren Passolig kartları ile nkolaykredi .com sayesinde 30 bin TL’ye varan kredi alma şansı da Passolig kart kullanıcılarına sunulan imkânlardan.

UEFA Avrupa maçlarında Passolig kartı kullanilabilir mi?

Türk takımları ile yapılan Avrupa maçları ve diğer Avrupa müsabakalarına gitmek isteyen futbolseverler, Passoliglerin Avrupa maçlarında kullanılabileceği konusunda akılda kalan soru işaretlerini gidermek istiyor.

Habertürk Spor servisinde bir röportajda soruları yanıtlayan Passolig Genel Müdürü Özgür Gündoğan Avrupa maçlarında Passolig kullanılabilir mi? sorusuna da yanıt verdi. Gündoğan şu ifadelerde bulundu: “Yasa diyor ki; “Süper Lig ve PTT 1. Lig maçlarında elektronik bilet geçişi olması gerekiyor.” Böyle bir madde var. Ancak kulüp isterse Avrupa maçlarında ve özel maçlarda Passolig kart ile geçişi sağlayabilir. Kulüplerin yetkisinde olan bir şey.” diye yanıt verdi. 

26 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yapılacak Avrupa maçları:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here