Ana sayfa Arşiv 1600 TL’ye 2. El Orijinal iPhone 6 Satanlara Dikkat Edin!

1600 TL’ye 2. El Orijinal iPhone 6 Satanlara Dikkat Edin!

655
0
PAYLAŞ

Letgo üzerinden 1600 TL’ye iPhone 6 Plus alan bir kullanıcı, telefonu aldıktan sonra parasının ve telefonun nasıl çöp olduğunu anlatan bir video yayınladı. Arkadaşının aldığını ifade ettiği videoda, 2. el iPhone 6’nın nasıl çöp olduğunu ve bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu dile getirdi.

Bemirat Gorbagor adlı kanalından yayınladığı videoda şunlar anlatılıyor. (Özetle):

“Arkadaşım Letgo’dan 1600 TL’ye iPhone 6 Plus aldı. Satan adamla 5-10 dakika beraber görüştükten sonra parayı verip telefonu aldı. Ardından eve geldikten bir yarım saat sonra telefon, yavaşlamaya-kasmaya başladı. Sonra biraz daha fazla kasmaya başladı ve beyaz ekran geldi. Sonrasında ise hiç çalışmamaya başladı. Zorlu Apple Store’a gittiğimizde cihaza takılan bir aparat sayesinde cihazın içerisindeki parçaların kimliğinin görüldüğü ve anakartı dahil tüm parçaları yan sanayi ile değiştirilmiş.”

Olay bu. Sonuca gelirsek, bir iPhone 6 yan sanayi parçalarıyla değiştirilmişse o telefon dengesiz çalışmaya başlar, sürekli ısınmaya başlar, donmaya yavaşlamaya başlar. Letgo’dan, Sahibinden.com’dan veya herhangi bir 2. el platformlarından alınan cihazı, illa 1600 TL olmaksızın inceleyin ve telefonu almaya giderken yanınızda illaki telefonlardan az çok anlayan birini götürün ki, sizin fark edemediğiniz bir şeyi arkadaşınız fark eder.

2. el telefon alırken, telefoncuların yaptığı gibi nüfus cüzdanının fotoğrafını çekin. Kimlikte fotoğrafının olmasına dikkat edin. Sonuçta bir asgari ücret kadar para veriyorsunuz. Bu anlatılanlarda video üzerinde de anlatılıyor.

Yani 2. el telefon alırken parayı vereyim de telefonu alayım diye geçiştirmeyin. Böyle şeyler sizin mağdur olmanızı engeller. Böylelikte paranızı kaptırmamış olursunuz. Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

* Bu yazıda Letgo ve Sahibinden.com kötülenmemiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here