Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Facebook canlı yayın butonu yok! Neden Facebook canlı yayın yapamıyorum? – Android

Facebook canlı yayın butonu yok, canlı yapamıyorum. Android canlı yayın yapamama gibi sorunlara cevap bulabileceğiniz rehberimizi sizler için yayınladık.

Tarih:

-


Facebook bilindiği üzere 2004’te faaliyete geçmiş ilk sosyal medya platformu olarak tanımlanabilen bir internet projesi. Gün geçtikçe yeni insanların kayıt olup, ilkokul arkadaşına varıncaya kadar bulabileceği bir platform olarak hizmet veren Facebook, her gün yeni bir özelliğiyle kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak için çabalıyor. Uzun zamandır beklenen canlı yayın özelliği de artık 2016 Şubat ayında Facebook üzerinde de kullanılabiliyor.

Akıllı cihazlar üzerinde kullanılabilen Facebook Canlı Yayın özelliği ile birlikte artık kullanıcılar özel anlarını canlı yayın ile paylaşıyor. Böylece daha da sosyal bir ortamı yakalamış oluyorlar. Bazen de talihsiz olaylara şahitlik eden Facebook canlı yayınlarını her akıllı telefonu olanlar yapamıyor maalesef.

iPhone – İOS cihazlarda canlı yayın sıkıntı olmuyor ancak bazı giriş ve orta segmentteki cihazlarda oluşan donanım ve yazılım sorunları veya yetersizliği durumunda Facebook buna müsaade etmiyor. Özellikle Windows Phone, Blackberry ve benzeri işletim sistemlerinde bu hiç mümkün olamayabiliyor.

Telefon veya tabletinizde Facebook üzerinden canlı yayın yapılamamasının başlıca sebeplerini şunlar olabilir:

 • Cihazınızın donanımı ve performansı yetersiz kalabilir,
 • İşletim sisteminiz ve Facebook uygulamanız güncel olmayabilir,
 • Cihazınızın güvenlik zaafiyeti olabilir,
 • İnternet bağlantınız kötü olabilir.

Facebook üzerinden canlı yayın yapmanıza mani olabilecek sebepleri sıraladık. Bu saydığımız sebeplerden hariç herhangi bir sorunda cihazınızın canlı yayın yapabilecek kapasitede olmadığını gösterebilir.

Neler yapılabilir?

 • İşletim sisteminiz (Android veya iOS) için gelecek sistem güncelleştirmeleri yapılabilir.
 • Facebook uygulaması güncellenebilir.
 • Cihazınızı sıfırlayıp, tüm güvenlik ve performans güncellemeleri yapılabilir.
 • Facebook’un Beta sürümü yüklenerek cihazınızdaki mevcut uygulamaya gelebilecek güncellemeleri önceden görebilir. (Nasıl yüklenir?)

Facebook Beta Nasıl Yüklenir?

Facebook Beta ile telefonunuz için gelecek güncellemeleri önceden test etme şansına sahip olabileceğiniz bir Google Play sistemidir. Facebook Beta ile telefonunuz için gelebilecek canlı yayın özelliğini Beta ile önceden deneme şansınız olduğu için bunu kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak buraya tıklıyoruz.
 • Karşımıza oturum açma ekranı gelecek.
 • Oturum açma ekranına Google Play hesabımızı girdikten sonra karşımıza Android Facebook Beta Test sayfası çıkacak.
 • Test Kullanıcısı Ol butonuna tıkladıktan sonra Facebook için gelen her güncellemeyi indirerek canlı yayın özelliğinin geleceği zamana kadar deneyebilirsiniz.

Teknoloji

Detroit: Become Human ilk günde büyük ilgi topladı

Detroit: Become Human’ın ilk gün satışları büyük ilgi gördü. Sony Detroit’e olan bu ilgiden oldukça memnun görünüyor.

Tarih:

-

Yazar:

Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Quantic Dream ortaklığı sayesinde piyasaya sürülen Detroit: Become Human’ın satışları hızla artmaya devam ediyor. Sadece PlayStation 4 platformlarında oynanabilen Detroit: Become Human, belirtilenlere göre çıktıktan sonraki ilk iki gün 362,717 adet kopya satmış. God of War kadar yüksek olmasa da, diğer AAA oyunların çoğundan yüksek olan bu satış rakamı, tam olarak da Sony’nin beklediği şekilde oldu. En çok Avrupa bölgesinde satan, sonrasındaysa Amerika bölgesinde satan oyun, Japonya’da satış anlamında beklentilerin altında kaldı.

Detroit: Become Human’ın ilk gün satışları başarılı mı?

Tamamen hikaye üzerinde kurulu olan Detroit Become Human, Android’lerin bilinç kazanması ve insanlara karşı haklarını savunmasını anlatıyor. Kara, Connor ve Markus isimli karakterlerle oynadığımız yapımda her karakterin kendi hikayesi bulunuyor. Hikayenin bir noktasında hikayelerinin kesiştiği karakterlerin seçimlere dayalı olarak ölme şansları da bulunuyor. Bu sebepten dolayı oyunun her dakikasının adrenalin yüklü olduğunu belirtelim.

Sona geldiğimizde Detroit: Become Human, bakalım bir sene sonra satış anlamında Sony’i ne kadar memnun edecek? Hep beraber göreceğiz.

Okumak için tıkla

Teknoloji

Far Cry 5’in yeni yaması fotoğraf modu ile geliyor

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Tarih:

-

Yazar:

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Far Cry 5 Photo Mode

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

DLC paketleri ve solo Far Cry Arcadeharitaları da dahil olmak üzere, tüm Solo oyun modlarında ana menü yoluyla kullanılabilir. Photo Mode, oyuncuların günün saati, görüş alanı, çerçeveler, filtreler ve hatta karakterlerinin yüz ifadeleriyle ilgilenmesini sağlar. PS4’e özgü God of War, ikinci cephede neyin mümkün olduğunu gösterdi ve şimdi de, şakacı snappers’ın, Hope County’de yaptıklarını görmek istiyoruz.

PC’ye özel, Far Cry 5’in en yeni yaması, klavye ve fare remaps’larını ayarlar. Ubisoft, bu güncelleme kaydında, “Artık fare imlecini klavye görüntüleri üzerinde hareket ettirerek her bir düğmeyle eşleştirilen eylemi görmek mümkün.” diyor. Benzer şekilde, oynanış ve UI düzeltmeleri uygulandı.

Bunun yanı sıra, Title Update 8 çoğunlukla ses, kooperatif ve stabilite genelinde hata düzeltmelerini hedefler ve ayrıca Arcade Editör’e çeşitli DLC silahları, hayvanlar, varlıklar ve araçlar ekler.

Okumak için tıkla

Teknoloji

Rocket League kısa süreliğine ücretsiz oluyor

‘Arabalarla futbol oynamak’ gibi fantastik bir fikirle piyasaya çıkan ve kısa sürede e-spor müsabakaları düzenlenecek kadar çılgın bir ilgiyle karşılaşan Rocket League, bu hafta sonu ücretsiz olarak oynanabilecek.

Tarih:

-

Yazar:

Psyonix tarafından geliştirilen ve 2015 yılında piyasaya çıktığından beri popülaritesini hiç kaybetmeyen Rocket League, bu hafta sonu hem büyük bir indirime girecek hem de 4 gün boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek.

Oyunu denemek için tek yapmanız gereken 5 Temmuz tarihinde oyunun buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Steam sayfasına gitmek olacak. Şu an için yaz indirimleri ile 15.50 TL’ye düşen oyun, yaz indirimleri bitince dahi indirimde olmaya devam edecek.

9 Temmuz tarihine kadar oyunu denemeye devam edebilirsiniz. Hatta Rocket League’i satın almaya karar verirseniz oyundaki ilerlerlemeniz de kaldığı yerden devam edecek. Bu 4 günlük süreçten aynı şekilde Xbox One sahipleri de yararlanabilecek. Eğer siz de Rocket League’i daha önce duymadıysanız hemen aşağıdan videosuna ulaşabilirsiniz.

Okumak için tıkla
Donanım2 hafta önce

Samsung 970 Pro M2 SSD Nasıl Bir Performans Sağlayabilir?

"Dünyanın en hızlı SSD'si" ünvanına sahip Samsung 970 Pro nasıl performans sağlayabilir? Samsung 970 Pro M2 SSD özellikleri ve okuma/yazma...

Donanım2 hafta önce

Microsoft Çift Ekranlı Cihaz Patenti Aldı

Microsoft'un çift ekranlı cihazlar üzerine çalıştığı ve bu yönde cihazlar üreteceği konusunda söylentiler vardı. Şimdi de Microsoft çift ekranlı cihaz...

Oyun2 hafta önce

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Açıklandı

Türkiye'de geçtiğimiz Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu ülkemizde büyük heyecan oluşturdu. Bugün kısa adı TESFED olarak belirlenen e-spor federasyonunun...

Teknoloji1 ay önce

Detroit: Become Human ilk günde büyük ilgi topladı

Detroit: Become Human'ın ilk gün satışları büyük ilgi gördü. Sony Detroit'e olan bu ilgiden oldukça memnun görünüyor.

Teknoloji1 ay önce

Far Cry 5’in yeni yaması fotoğraf modu ile geliyor

Far Cry 5'in son yaması, onunla beklenen Photo Mode'u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Teknoloji1 ay önce

Rocket League kısa süreliğine ücretsiz oluyor

‘Arabalarla futbol oynamak’ gibi fantastik bir fikirle piyasaya çıkan ve kısa sürede e-spor müsabakaları düzenlenecek kadar çılgın bir ilgiyle karşılaşan...

Teknoloji2 ay önce

Türkiye, en fazla canlı yayın izleyen ülke sıralamasında birinci oldu

21 ülkeden 18 yaş üstü 4 bin 200 kişi baz alınarak hazırlanan raporda, çıkan sonuca göre Türkiye, 21 ülke arasında sosyal...

Teknoloji2 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, LoL oynadı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençler ile birlikte e-spor oyunu olan League Of Legends oyununu oynadı.

Teknoloji2 ay önce

Duvar arkasını gösteren radar teknolojisi askeri araçlarda!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı için geliştirilen ultra geniş bant radar ailesinin yeni üyesi Uzaktan Engel Arkası Hedef Tespit Sistemini (UHTES), Paris’te düzenlenen Eurosatory...

Teknoloji3 ay önce

PES 2019 çıktı! Fiyatı, oyun videosu! Nereden alınır?

Pro Evulation Soccer 2019 çıktı! Tanıtım videosu, fiyatı nedir? Nereden alınır?

Trend Olanlar

Kuruluş Yılı: 2016 - Enter Tuşu'nun Tüm Hakları Saklıdır