PAYLAŞ

Instagram yine, yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkmış durumda. Bundan böyle kullanıcılar hikayeler üzerinden anket gerçekleştirebilecek.

Instagram Hikayeleri ile anket dönemi!

Hikayeler için sunulan etkileşimli anket çıkartması ile artık yarın için kıyafeti giyeceğinize ya da yemeğe nereye gideceğiniz takipçilerinizden gelen oylama sonuçlarına göre karar ermeniz mümkün. Fotoğraf veya video çektikten sonr,a hikaye paylaşımınıza iki seçenekli anket ekleyebileceksiniz. Bu çıkartmaya kendi sorunuzu ve anket seçeneklerinizi de ekleyebiliyorsunuz.

Anketinizin sonuçlarına gerçek zamanlıolarak erişebiliyor olmanız da kesinlikle bir başka güzellik. Her bir seçeneğin kaç oy aldığını ve kimlerin ne oy verdiğinianında görebiliyorsunuz. Hikayelerde olduğu gibi anket ve sonuçların 24 saat sonra yok olduğunun da altını çizelim. Şu an için sunulan iki seçeneğin ileride daha da artıp artmayacağı konusunda ise bilgi verilmiyor.

Metin ve fırçalar için yeni renk seçici aracı da birçok kullanıcıyı memnun edecek. Metin veya çizim aracı için renk seçerken sol tarafta yeni bir damlalık ikonu göreceksiniz. Bunu kullanarak fotoğraf veya videonuzdan herhangi bir renk seçebilecek ve kullanabileceksiniz.

Tüm bu yeni özellikler için App Storeveya Google Play üzerinden Instagram’ın 17. Sürümüne güncelleme yapmanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here