PAYLAŞ

2017 yılının üçüncü çeyreğinin bittiği şu günlerde şirketler yavaş yavaş finansal raporlarını yayınlamaya başladılar. Bu şirketlerden birisi olan LG, üçüncü çeyrek için ilk tahminlerini yayınladı. LG Mobil bölümünde ise görünen o ki işler pek iyi gitmiyor.

LG Mobil zarar etmeye devam ediyor

Paylaşılan rakamlara göre LG genel anlamda bakıldığında gayet başarılı bir profil sergiliyor. Ekran ve beyaz eşya konusunda geçen yıla göre yüzde 15’e yakın artış gösteren LG, 13 milyar dolar civarında gelir bekliyor.

Şirketin faaliyet kari 450 milyon dolar civarında iken yıl bazında yüzde 82’lik bir artışın yaşanacağı ön görülüyor. Ancak mobil bölümüne bakıldığında ne yazık ki işler istenildiği gibi gitmiyor.

LG G6, LG Q6 ve LG Q8 gibi modellerde gidişatı maalesef olumlu etkilememiş gibi gözüküyor. Bunun yanında 176 milyon dolar olan faaliyet zararı geçen yıl 117 milyon dolar olan zararı aşmış.

LG V30 modelinden oldukça umutlu olan şirket, dördüncü çeyreğe yansıyacak bu satışlarla eğer mobil alanda da başarıya ulaşırsa 700 milyon dolar gibi rekor bir faaliyet karıyla yılı kapatabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here