Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Clash Royale Savaş Kazanma Taktikleri

Tarih:

-


Clash Royale mobil oyunlar arasında popülerlik sıralamasında zirvedeki oyunlardan biri. Savaş alanında farklı stratejiler kullanabildiğiniz, her kartın zayıf noktasına göre hareket edebildiğiniz oyundaki en önemli şey karşına gelebilecek her rakibe göre bir deste hazırlamak.

İyi bir deste zaferi garantilemeyebilir. Ama eğer kartını ne zaman oynayacağını öğrenir ve iksirini dengeli bir şekilde kullanırsan rakibin sana karşı zorlandığını, hatta kaybettiğini göreceksin. Özellikle ilk üç arena için bu bilgilerin altın değerinde olduğunu unutmamalısın.

Dev Destesi

Dev, Prens, Bombacı, Okçular, Oklar, Mini P.E.K.K.A, Silahşör, Şövalye

Clash Royale’in birinci arenasında ilk desten için kullanacağın bu kartlarla birçok oyuncunun yüzünün asılmasını sağlayabilirsin. Bu kartların diğer bir avantajı ise iksir bedelleri sayesinde rakiplerine soluk aldırmayabilir ve sana karşı hamle yapmasını engelleyebilirsin.

Oyunda yapman gereken ilk hamle devini arenaya bırakmak ve arkasından Mini P.E.K.K.A’yı veya Prens’i yollayarak asıl hasar veren kartını saldırılardan korumak. Tabii en arkaya bu kartları destekleyecek bir silahşör yerleştirirsen hava saldırılarına karşı da kendini güvene almış olursun.

Balon Destesi

Balon, Dev, Bombacı, Mızraklı Goblin, Ateş Topu, Okçular, Şövalye, Silahşör

Düşük seviyelerdeki çoğu oyuncu destesini alan savunmasına veya hava savunmasına göre hazırlamıyor. Bu sebeple Balon kartı seni oyunda düşmanına karşı avantajlı hale getirebilir. Hiç beklemediği anda Balon kartını farklı koridordan oyuna dahil etmen sana bir taç getirecektir. Ayrıca Balon’un düştükten sonra yere bıraktığı bomba ile etrafındaki bütün ünitelere hasar vermiş olursun.

İlk destedeki taktiğimiz burada da geçerli. Önden arenaya bırakılmış Dev arkasından kuleye doğru gönderilen bir Balon ile rakibe büyük hasarlar verebilirsin. Eğer Balon ve Dev hedefine ulaşırsa rakibinden birkaç saniye içinde kuleyi alabilirsin. Yine de bu iki kartı desteklemek için Bombacı ve Okçu yollamak yararına olacaktır.

Her destenin zayıf bir noktası vardır. Eğer ilk saniyelerde Balon’u kullanırsan sorun çıkarabilir. Karşı koyamayacağını düşündüğün zamana kadar beklemelisin.

Kulübe Destesi

Goblin Kulübesi, Barbar Kulübesi, Okçular, Dev, Barbarlar, Bombacı, Okçular, Mızraklı Goblin

Clash Royale’in nefret edileni olmak istiyor musun? Merak etme, herkes nefret etse bile bu deste sayesinde oyunu kazanarak hızla üst arenalara çıkabilirsin. Rakip koridordan üstüne gelmeye başladığında oraya bırakacağın bir kulübe sayesinde rahatça onu engelliyor, hem de üç veya dört üniteyi savaşa hazır hale getirmiş oluyoruz. Bir koridora bıraktığın Goblin Kulübesi’nden çıkanlar karşı kuleye hasar verecektir. O sırada diğer koridordan rakibi zorlayarak ekstra hasar elde edebilirsin.

Kulübe destesinin en zayıf noktasının Ateş Topu ve Roket olduğunu da eklemeyi unutmayalım.

Öfke Destesi

Öfke, Mini P.E.K.K.A, Prens, Cadı, Minyonlar, Okçular, Silahşör, Mızraklı Goblin
Eğer agresif bir oyun oynamak istiyorsan aradığın deste burada. Rakibinin kulesi savunmasız kaldığında sadece birkaç saniye içinde ortadan kaldırabilirsin. Bu destenin en tehlikeli yanı ise savunmada sorun yaşatması. Öfke kartı burada kilit rol oynuyor. Bu kart Mini P.E.K.K.A ve Prens gibi düşük canlı ama yüksek saldırı hasarına sahip şampiyonların ölmeden önce olabildiğince hızlı bir şekilde hasar vermesini sağlıyor.

Düşük iksir bedelli kartlarını oynayarak rakibin kartlarını gör. Geriye çekil ve rakibinin iksirinin bittiğini fark ettiğin zaman elindeki her şeyle üstüne git.

Red Bull Esports

Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Detroit: Become Human ilk günde büyük ilgi topladı

Detroit: Become Human’ın ilk gün satışları büyük ilgi gördü. Sony Detroit’e olan bu ilgiden oldukça memnun görünüyor.

Tarih:

-

Yazar:

Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Quantic Dream ortaklığı sayesinde piyasaya sürülen Detroit: Become Human’ın satışları hızla artmaya devam ediyor. Sadece PlayStation 4 platformlarında oynanabilen Detroit: Become Human, belirtilenlere göre çıktıktan sonraki ilk iki gün 362,717 adet kopya satmış. God of War kadar yüksek olmasa da, diğer AAA oyunların çoğundan yüksek olan bu satış rakamı, tam olarak da Sony’nin beklediği şekilde oldu. En çok Avrupa bölgesinde satan, sonrasındaysa Amerika bölgesinde satan oyun, Japonya’da satış anlamında beklentilerin altında kaldı.

Detroit: Become Human’ın ilk gün satışları başarılı mı?

Tamamen hikaye üzerinde kurulu olan Detroit Become Human, Android’lerin bilinç kazanması ve insanlara karşı haklarını savunmasını anlatıyor. Kara, Connor ve Markus isimli karakterlerle oynadığımız yapımda her karakterin kendi hikayesi bulunuyor. Hikayenin bir noktasında hikayelerinin kesiştiği karakterlerin seçimlere dayalı olarak ölme şansları da bulunuyor. Bu sebepten dolayı oyunun her dakikasının adrenalin yüklü olduğunu belirtelim.

Sona geldiğimizde Detroit: Become Human, bakalım bir sene sonra satış anlamında Sony’i ne kadar memnun edecek? Hep beraber göreceğiz.

Okumak için tıkla

Teknoloji

Far Cry 5’in yeni yaması fotoğraf modu ile geliyor

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Tarih:

-

Yazar:

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Far Cry 5 Photo Mode

Far Cry 5’in son yaması, onunla beklenen Photo Mode’u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

DLC paketleri ve solo Far Cry Arcadeharitaları da dahil olmak üzere, tüm Solo oyun modlarında ana menü yoluyla kullanılabilir. Photo Mode, oyuncuların günün saati, görüş alanı, çerçeveler, filtreler ve hatta karakterlerinin yüz ifadeleriyle ilgilenmesini sağlar. PS4’e özgü God of War, ikinci cephede neyin mümkün olduğunu gösterdi ve şimdi de, şakacı snappers’ın, Hope County’de yaptıklarını görmek istiyoruz.

PC’ye özel, Far Cry 5’in en yeni yaması, klavye ve fare remaps’larını ayarlar. Ubisoft, bu güncelleme kaydında, “Artık fare imlecini klavye görüntüleri üzerinde hareket ettirerek her bir düğmeyle eşleştirilen eylemi görmek mümkün.” diyor. Benzer şekilde, oynanış ve UI düzeltmeleri uygulandı.

Bunun yanı sıra, Title Update 8 çoğunlukla ses, kooperatif ve stabilite genelinde hata düzeltmelerini hedefler ve ayrıca Arcade Editör’e çeşitli DLC silahları, hayvanlar, varlıklar ve araçlar ekler.

Okumak için tıkla

Teknoloji

Rocket League kısa süreliğine ücretsiz oluyor

‘Arabalarla futbol oynamak’ gibi fantastik bir fikirle piyasaya çıkan ve kısa sürede e-spor müsabakaları düzenlenecek kadar çılgın bir ilgiyle karşılaşan Rocket League, bu hafta sonu ücretsiz olarak oynanabilecek.

Tarih:

-

Yazar:

Psyonix tarafından geliştirilen ve 2015 yılında piyasaya çıktığından beri popülaritesini hiç kaybetmeyen Rocket League, bu hafta sonu hem büyük bir indirime girecek hem de 4 gün boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek.

Oyunu denemek için tek yapmanız gereken 5 Temmuz tarihinde oyunun buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Steam sayfasına gitmek olacak. Şu an için yaz indirimleri ile 15.50 TL’ye düşen oyun, yaz indirimleri bitince dahi indirimde olmaya devam edecek.

9 Temmuz tarihine kadar oyunu denemeye devam edebilirsiniz. Hatta Rocket League’i satın almaya karar verirseniz oyundaki ilerlerlemeniz de kaldığı yerden devam edecek. Bu 4 günlük süreçten aynı şekilde Xbox One sahipleri de yararlanabilecek. Eğer siz de Rocket League’i daha önce duymadıysanız hemen aşağıdan videosuna ulaşabilirsiniz.

Okumak için tıkla
Donanım2 hafta önce

Samsung 970 Pro M2 SSD Nasıl Bir Performans Sağlayabilir?

"Dünyanın en hızlı SSD'si" ünvanına sahip Samsung 970 Pro nasıl performans sağlayabilir? Samsung 970 Pro M2 SSD özellikleri ve okuma/yazma...

Donanım2 hafta önce

Microsoft Çift Ekranlı Cihaz Patenti Aldı

Microsoft'un çift ekranlı cihazlar üzerine çalıştığı ve bu yönde cihazlar üreteceği konusunda söylentiler vardı. Şimdi de Microsoft çift ekranlı cihaz...

Oyun2 hafta önce

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Açıklandı

Türkiye'de geçtiğimiz Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu ülkemizde büyük heyecan oluşturdu. Bugün kısa adı TESFED olarak belirlenen e-spor federasyonunun...

Teknoloji1 ay önce

Detroit: Become Human ilk günde büyük ilgi topladı

Detroit: Become Human'ın ilk gün satışları büyük ilgi gördü. Sony Detroit'e olan bu ilgiden oldukça memnun görünüyor.

Teknoloji1 ay önce

Far Cry 5’in yeni yaması fotoğraf modu ile geliyor

Far Cry 5'in son yaması, onunla beklenen Photo Mode'u getiriyor. Title Update 8, bugünün rutin bakımını takiben açılacak.

Teknoloji1 ay önce

Rocket League kısa süreliğine ücretsiz oluyor

‘Arabalarla futbol oynamak’ gibi fantastik bir fikirle piyasaya çıkan ve kısa sürede e-spor müsabakaları düzenlenecek kadar çılgın bir ilgiyle karşılaşan...

Teknoloji2 ay önce

Türkiye, en fazla canlı yayın izleyen ülke sıralamasında birinci oldu

21 ülkeden 18 yaş üstü 4 bin 200 kişi baz alınarak hazırlanan raporda, çıkan sonuca göre Türkiye, 21 ülke arasında sosyal...

Teknoloji2 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, LoL oynadı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençler ile birlikte e-spor oyunu olan League Of Legends oyununu oynadı.

Teknoloji2 ay önce

Duvar arkasını gösteren radar teknolojisi askeri araçlarda!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı için geliştirilen ultra geniş bant radar ailesinin yeni üyesi Uzaktan Engel Arkası Hedef Tespit Sistemini (UHTES), Paris’te düzenlenen Eurosatory...

Teknoloji3 ay önce

PES 2019 çıktı! Fiyatı, oyun videosu! Nereden alınır?

Pro Evulation Soccer 2019 çıktı! Tanıtım videosu, fiyatı nedir? Nereden alınır?

Trend Olanlar

Kuruluş Yılı: 2016 - Enter Tuşu'nun Tüm Hakları Saklıdır