PAYLAŞ

Clash Royale mobil oyunlar arasında popülerlik sıralamasında zirvedeki oyunlardan biri. Savaş alanında farklı stratejiler kullanabildiğiniz, her kartın zayıf noktasına göre hareket edebildiğiniz oyundaki en önemli şey karşına gelebilecek her rakibe göre bir deste hazırlamak.

İyi bir deste zaferi garantilemeyebilir. Ama eğer kartını ne zaman oynayacağını öğrenir ve iksirini dengeli bir şekilde kullanırsan rakibin sana karşı zorlandığını, hatta kaybettiğini göreceksin. Özellikle ilk üç arena için bu bilgilerin altın değerinde olduğunu unutmamalısın.

Dev Destesi

Dev, Prens, Bombacı, Okçular, Oklar, Mini P.E.K.K.A, Silahşör, Şövalye

Clash Royale’in birinci arenasında ilk desten için kullanacağın bu kartlarla birçok oyuncunun yüzünün asılmasını sağlayabilirsin. Bu kartların diğer bir avantajı ise iksir bedelleri sayesinde rakiplerine soluk aldırmayabilir ve sana karşı hamle yapmasını engelleyebilirsin.

Oyunda yapman gereken ilk hamle devini arenaya bırakmak ve arkasından Mini P.E.K.K.A’yı veya Prens’i yollayarak asıl hasar veren kartını saldırılardan korumak. Tabii en arkaya bu kartları destekleyecek bir silahşör yerleştirirsen hava saldırılarına karşı da kendini güvene almış olursun.

Balon Destesi

Balon, Dev, Bombacı, Mızraklı Goblin, Ateş Topu, Okçular, Şövalye, Silahşör

Düşük seviyelerdeki çoğu oyuncu destesini alan savunmasına veya hava savunmasına göre hazırlamıyor. Bu sebeple Balon kartı seni oyunda düşmanına karşı avantajlı hale getirebilir. Hiç beklemediği anda Balon kartını farklı koridordan oyuna dahil etmen sana bir taç getirecektir. Ayrıca Balon’un düştükten sonra yere bıraktığı bomba ile etrafındaki bütün ünitelere hasar vermiş olursun.

İlk destedeki taktiğimiz burada da geçerli. Önden arenaya bırakılmış Dev arkasından kuleye doğru gönderilen bir Balon ile rakibe büyük hasarlar verebilirsin. Eğer Balon ve Dev hedefine ulaşırsa rakibinden birkaç saniye içinde kuleyi alabilirsin. Yine de bu iki kartı desteklemek için Bombacı ve Okçu yollamak yararına olacaktır.

Her destenin zayıf bir noktası vardır. Eğer ilk saniyelerde Balon’u kullanırsan sorun çıkarabilir. Karşı koyamayacağını düşündüğün zamana kadar beklemelisin.

Kulübe Destesi

Goblin Kulübesi, Barbar Kulübesi, Okçular, Dev, Barbarlar, Bombacı, Okçular, Mızraklı Goblin

Clash Royale’in nefret edileni olmak istiyor musun? Merak etme, herkes nefret etse bile bu deste sayesinde oyunu kazanarak hızla üst arenalara çıkabilirsin. Rakip koridordan üstüne gelmeye başladığında oraya bırakacağın bir kulübe sayesinde rahatça onu engelliyor, hem de üç veya dört üniteyi savaşa hazır hale getirmiş oluyoruz. Bir koridora bıraktığın Goblin Kulübesi’nden çıkanlar karşı kuleye hasar verecektir. O sırada diğer koridordan rakibi zorlayarak ekstra hasar elde edebilirsin.

Kulübe destesinin en zayıf noktasının Ateş Topu ve Roket olduğunu da eklemeyi unutmayalım.

Öfke Destesi

Öfke, Mini P.E.K.K.A, Prens, Cadı, Minyonlar, Okçular, Silahşör, Mızraklı Goblin
Eğer agresif bir oyun oynamak istiyorsan aradığın deste burada. Rakibinin kulesi savunmasız kaldığında sadece birkaç saniye içinde ortadan kaldırabilirsin. Bu destenin en tehlikeli yanı ise savunmada sorun yaşatması. Öfke kartı burada kilit rol oynuyor. Bu kart Mini P.E.K.K.A ve Prens gibi düşük canlı ama yüksek saldırı hasarına sahip şampiyonların ölmeden önce olabildiğince hızlı bir şekilde hasar vermesini sağlıyor.

Düşük iksir bedelli kartlarını oynayarak rakibin kartlarını gör. Geriye çekil ve rakibinin iksirinin bittiğini fark ettiğin zaman elindeki her şeyle üstüne git.

Red Bull Esports

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here