PAYLAŞ

Dünya’da marka olmuş elektronik ticaret sitelerinden olan Aliexpress.com, ani bir karar ile erişime kapatıldı. Sitenin neden kapatıldığına dair henüz bir bilgi yokken şu an için engellemeden sadece Türk Telekom kullanıcılarının etkilendiği söyleniyor.

Aliexpress engellendi mi, Aliexpress açılmıyor, aliexpress kapalı, aliexpress neden açılmıyor
AliExpress

Çinli büyük online alışveriş sitesi Aliexpress.com bugün itibarıyla erişime kapatıldığı iddia ediliyor. Aliexpress’in neden kapatıldığı hakkında şu an için bir bilgi yokken söylenenlere göre siteyle ilgili sorun yaşayan bir kullanıcının siteyi mahkemeye verdiği ve bundan dolayı kapama kararı çıkabileceği ifade ediliyor.
Türkiye’de oldukça popüler olan e-ticaret sitesine, VPN yardımıyla girilebiliyor. Bununla birlikte, forumlarda bazı kullanıcılar siteye girebildiklerini, bazıları da giremediklerini ifade etmiş. Engellemeden şu an için Türk Telekom aboneleri etkilenirken, Superonline kullanıcılarının herhangi bir engellemeye maruz kalmadığı ifade ediliyor. Vodafone kullanıcıları da erişim engelinden etkilenmeyen sağlayıcılar arasında yer alıyor.

Ayrıca, Aliexpress üzerinden sipariş verenlerin endişelenmesi gereken bir durum yok. Sipariş edilen paketlerde Aliexpress’e ait bir ibare bulunmuyor. Dolayısıyla gümrükte herhangi takılma olması söz konusu olacağını zannetmiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here