PAYLAŞ

Her geçen gün bir yeni özellik daha eklenen WhatsApp’a, gerçek konum özelliğinden sonra şimdi de mesajları iki taraftanda silme özelliği duyuruldu. Bu yeni özellik nasıl kullanılır? WhatsApp karşı taraftaki mesajları silme nasıl yapılır?

WhatsApp karşı taraftan mesaj silme
WhatsApp karşı taraftan mesaj silme

WhatsApp karşı taraftaki mesajı silme nasıl yapılır?

Özellik tamamen yanlış atılmış mesajlar için duyuruldu. Geriye dönük mesajları silebilirsiniz ama sadece kendi telefonunuzda silinir. Karşı taraftaki mesaj silinmez. 

Bu özellik, mesajı attıktan sonra 7 dakika içerisinde silerseniz geçerli oluyor. 7. dakikadan sonra sildiğiniz mesajlar karşı taraftan silinmez. Android, iOS ve Windows Phone sürümlerinde başlatılan özellik henüz tamamen kullanıma açılmadı. Şu anda bu özelliği sadece belirli kişilerden oluşan test grubu kullanabiliyor.

Ayrıca 7 dakika içerisinde sildiğiniz mesaj karşı tarafta “Bu mesaj silindi” şeklinde bir ibare ile karşı tarafta belirecek. Yalnız bu özellik toplu duyuru mesajlarında ve alıntı mesajlarında çalışmayacak. Grup ve tekil konuşmalarda metin, ses, resim, gif ve video türlerinde olan mesajlarda bu özellik kullanılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here