PAYLAŞ

Reddit, son zamanlarda ilgi gören bir sosyal ağa dönüştü. Tartışmaların ve çeşitli söylentilerin, hatta sızıntıların kaynağı olan Reddit, 10 yılı aşkın süredir kullandığı tasarımı değiştirmeyi hedefliyor.

CEO Steve Huffman, verdiği bir röportajda Reddit’i yemekleri güzel olan ama uzun kuyrukların olduğu servisi kötü bir restauranta benzetti. Müşteriler servisin kötü olduğunu bildiği halde yinede geliyor. Huffman ise Reddit’i bir restaurant, içeriği güzel yemekler, tasarımı ise kötü servise benzetiyor.

Kullanıcıların çoğunun sitenin tasarımını beğenmediğini, bir defa siteye giren kullanıcının ikinci defa girmediğini ama buna rağmen siteye rağbetin çok olduğunu belirten Huffman, röportajda; 

“Reddit başarılı olamadı çünkü berbat bir arayüze sahip. Fakat bu berbat arayüze rağmen yine de başarılı oldu.” gibi tutarsız bir açıklama yaptı. 

Huffman, her gün yaklaşık 10 milyona yakın ziyaretçiye sahip Reddit’i ziyaret eden kullanıcıların çoğunun siteye ikinci bir ziyaret gerçekleştirmediğini söyleyerek tasarımı yenileyeceklerini belirtiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here