PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım Antalya’daki Uluslararası E-Ticaret Konferansı’nda yaptığı konuşmada Erzincan’da bir teyze ile aralarında geçen ilginç diyaloğu anlattı.

Başbakan Binali Yıldırım Antalya Uluslararası E-Ticaret Konferansı’na katıldı. Yıldırım, konuşması esnasında Erzincan’da seçim kampanyası yaptıkları dönem köyde bir teyze ile aralarında geçen anıyı anlattı. Yıldırım’ın o anısı salondakileri güldürdü.

İşte Başbakan’ın o ilginç konuşması!

“2007 seçimlerinde memlekette kampanya yapıyoruz Erzincan’da. Bir köyüne gittik, köyün girişinde yaşlı bir teyze çeşmenin başında oturuyor. Ordan,yanındaki insanlar da dedi ki, ‘Teyze teyze, bakan geldi bakan, ne istiyorsan iste.’ dediler. Kafasını kaldırdı bana baktı ‘Hoşgelmişsin evladım.’ dedi. ‘Yollarımızı yaptın Allah razı olsun, sularımız akıyor Allah razı olsun, bütün ihtiyaçlarımızı karşıladınız ama bir şey eksik kaldı.’ ‘Nedir teyze?’ dedim. ‘Bizim köyde ADSL çekmiyor.’ dedi. ‘O ne dedim teyze’. ‘Evladım bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın, Allah bilir ki sen şu an Messenger bile bilmezsin.’ dedi. Sonra anladık teyzenin torunu varmış yurtdışında yaşayan, onunla görüntülü konuşma ihtiyacı duyuyormuş. Onun için köyden kalkıp şehire gitme mecburiyetinde kalıyormuş. O da çok külfetli, eziyetli bir iş. Onun için de bize ADSL çekmiyor diye serzenişte bulunmuştu” dedi.

Kaynak: aksamhaberi.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here