PAYLAŞ

Ceplerde patlayan elektronik sigaralar şimdi de bir evin yanmasına yol açtı. Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde elektronik sigaranın ani patlaması sonrası çıkan yangın sonucunda ev harabeye döndü, evde 3 kişi bulunuyordu. İtfaiye evdekileri tahliye etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Denizli’de 4 katlı bir apartmanın 3’üncü katındaki yangında evdeki bir kullanıcının gece şarj olması için prize takılı bırakılan elektronik sigara patladı. Patlama sonrası oturma odasındaki camlar kırıldı, evde yangın çıktı. Komşuların haber vermesinin ardından olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Evdeki 3 kişiyi itfaiye aracıyla kurtaran yetkililer, daha sonra yangına müdahalede bulundu. Yangında evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Aile yakını olan birisi açıklama yaptı: “Aile, o sırada içeride uyuyormuş. O anda patlama olmuş ve her yer sarsılmış. Yangın çıkınca da balkona sığınmışlar. Sağ olsun itfaiye ekipleri, oradan tahliye ettiler. Tavsiyem elektronik sigarayı uzun süre kimse şarjda bırakmasın” ifadeleri yer aldı.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here